У заповіднику на Одещині розквітли первоцвіти

0

На степових і лісових ділянках НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, вже з’явились і активно квітнуть жовтенькі та синенькі первоцвіти.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.

Синенькі рослини – це проліска дволиста (Scílla bifólia) — багаторічна трав’яниста рослина, вид роду Проліска (Scilla) росте в лісовому масиві нацпарку. Проліску, або сцилу дволисту ще називають «блакитним підсніжником», а в народі – просто пролісок. Жовтенькі — ті, що здавна відомі, як гусяча цибуля або зірочки! Народна назва: жовтоцвіт, жовтий пролісок, гусятник, пташина цибуля.

«А ось чому зірочки ми більше знаємо як гусячу цибулю? …Колись, до тотальної оранки, гусячого лука на луках і степових ділянках було дуже багато, старі люди розповідали, що на ці луки і поляни навесні завжди опускалися зграї диких гусей, щоб відпочити тут після важкої дороги і пощипати сходи цибулі, яку вони дуже любили і вона давала їм енергію. Ось звідки і склалося повне ім’я жовтої ранньовесняної квітки — гусяча цибуля або прийнятна українська назва — Зірочка», — розповідає вчений.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa