На Одещині побільшало сірих зайців

0
На маршрутах у Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, почали частіше з’являтися зайці.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
Зі слів вченого, заєць сірий, або русак (лат. Lepus europaeus) звичайна тварина  НПП «Тузлівські лимани». Але під час війни вони стали частіше з’являтися на маршрутах, оскільки немає навколо полювання та браконьєрства . Навіть там де є шакали, поруч живуть здорові зайці, оскільки шакали та інши хижаки виконують справжню роботу як санітари природи і вилучають слабих та хворих тварин.
«Сірий заєць веде нічний спосіб життя, проводячи світлий час доби в укритті посеред заростей трави або чагарників, майже повністю зливаючись з навколишнім середовищем. З настанням сутінків він вибирається на годівлю, пробігаючи в пошуках соковитого корму кілька кілометрів. Він любить харчуватися солодкою конюшиною, молодими злаками, кульбабами, ягодами та корнеплодами», — розповідає Іван Русєв.
Період розмноження у зайців розтягнутий з березня до вересня — до 3 разів на рік. Перший гін відбувається наприкінці зими, в лютому—початку березня. Вагітність триває до 7 тижнів і зайченята народжуються зрячими і вкритими шерстю (до 9 буває, найчастіше 3—4) наприкінці березня або в квітні. Дорослими вони стають навесні наступного року.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa