Спрощена система оподаткування: подробиці для одеських підприємців

0

Державна фіскальна служба України інформує

Шановні підприємці! Наводимо інформацію щодо порядку визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої – третьої груп.

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності — особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 статті 297 Податкового Кодексу України, на сплату єдиного податку та з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.

1

Юридична особа чи фізична особа — підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному главою 1 ПКУ (п.п.291.3.ст.291 ПКУ).

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, або відмови від спрощеної системи оподаткування  визначено ст.298 ПКУ.

Порядок реєстрації та анулювання реєстрації платників єдиного податку визначено ст.298 ПКУ.

Види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (фізичним особам – підприємцям) бути платниками єдиного податку визначено п.п. 291.5. ст.291 ПКУ.

Порядок визначення доходів та їх склад для платників єдиного податку першої – третьої груп визначено статтею 292 ПКУ.

Зокрема, для юридичної особи — будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній пунктом 292.3 цієї статті.

Ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі — прожитковий мінімум), другої групи — у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі — мінімальна заробітна плата), третьої групи — у відсотках до доходу (відсоткові ставки) (п.п.293.1.ст.293 ПКУ).

Ставки єдиного податку для платників третьої групи (юридичні особи) встановлюються у подвійному розмірі ставок, визначених пунктом 293.3 цієї статті (п.п.293.5.ст.293 ПКУ).

Особливості застосування ставок єдиного податку визначено у п. 293.8 Податкового кодексу України.

Фізичні особи – підприємці, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2010), належать виключно до 3 групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи (п.291.4 Податкового кодексу України).

Фізичні особи – підприємці, які здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння, можуть обирати лише 3 групу зі сплатою єдиного податку за ставкою 5 % (п.293.3 Податкового кодексу України).

2

Контакти:

Офіційний веб-портал Державної фіскальної служби України: sfs.gov.ua

Інформаційно-довідковий департамент: 0-800-501-007

«Гаряча лінія» «Пульс «: 044-284-00-07    Акредитований центр сертифікації ключів: 044-284-00-10

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa