На Одеській митниці приховували товар

0

Прокурори Одеської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно державного інспектора митного поста «Міжнародний аеропорт «Одеса» Одеської митниці за фактом зловживання службовим становищем з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для іншої юридичної особи (ч. 2 ст. 364 КК України).

Слідством встановлено, що під час митного оформлення вантажу з Китаю, співробітник митниці штучно створив умови для заниження митних платежів, вказавши іншу номенклатуру товарів та кількість місць.

Так, держінспектор, використовуючи своє службове становище, з метою надання директору підприємства можливості ввезення на митну територію України товарів з приховуванням від митного контролю без сплати всіх необхідних митних платежів, провів формальний огляд вантажу та вніс завідомо недостовірні відомості до акту про проведення огляду товарів.

Такі дії обвинуваченого призвели до протиправного введення товарів у вільний обіг на території України та ненадходження до бюджету України обов’язкових митних платежів на понад 1,2 млн гривень.

В рамках кримінального провадження з метою відшкодування збитків прокурором пред’явлено цивільний позов.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ТУ ДБР у Миколаєві.

Також прокуратура Одеської області відкрила кримінальне провадження за фактом екоциду, зробленого у Чорному морі.

Відомство розглядатиме факт масової загибелі дельфінів.

Результати розтину загиблих дельфінів уже передали фахівцям університету Падуану в Італії. Також до розслідування причин загибелі дельфінів приєднаються вчені Ганноверського університету у Німеччині.

Як повідомив співробітник національного парку «Тузловські лимани» еколог Іван Русєв, українські біологи вважають, що загибель морських мешканців пов’язана з дією гідролокаторів. Їх використовують російські військові кораблі.

Крім того, минулого року на Одещині в одному з контейнерів на митниці під час обшуку виявили прихований гелікоптер.

“Він вже вісім місяців війни міг би виконувати бойові завдання на фронті, але митниця не поспішала із його оформленням”, — підкреслили у ДБР.

Зі свого боку нещодавно Одеські митники виявили схованку з міндобривами та 750 тис грн.

Прямуючи автівкою до Румунії через пункт пропуску «Орлівка», громадянка України обрала «зелений коридор». За допомогою системи управління ризиками посадовими особами митного поста було переведено транспортний засіб на «червоний коридор» для проведення митного огляду.

Під час поглибленого огляду з’ясувалося, що у багажному відділенні під килимком у технічній порожнині для запасного колеса знаходиться газовий балон з від’єднаними шлангами для подачі пального.

Після його демонтажу в середині балону було виявлено 34 півлітрові пляшки з гербіцидами, а під ними – 750 тис грн.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa