Засідання робочої групи з питань внесення змін до Положення про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 21.01.2015 № 6258-VI

17 лютого 2022 року, на виконання рішення Одеської міської ради від 08.12.2021 № 791-VIІІ «Про затвердження Плану діяльності Одеської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2022 рік», відбулось перше установче засідання робочої групи ради з питань внесення змін до Положення про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 21.01.2015 № 6258-VI.

Згідно зі спільним Наказом Департаменту аналітики та контролю Одеської міської ради та Департаменту фінансів Одеської міської ради від 21 грудня 2021 року № 45/01-08, № 133 була створена робоча група, до складу якої увійшли представники виконавчих органів Одеської міської ради, Головного управління ДПС України в Одеській області, Південного відділу Державної регуляторної служби України та депутати Одеської міської ради VIIІ скликання.

З вступним словом виступила голова робочої групи, заступник Одеського міського голови – директор Департаменту фінансів Одеської міської ради Світлана Бедрега, яка висвітила проблемні питання щодо надходження податку на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Відповідно до Податкового кодексу України податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, входить до складу місцевих податків та зборів та в повному обсязі зараховується до бюджету Одеської міської територіальної громади.

Питома вага надходжень по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, у 2021 році в загальному фонді бюджету Одеської міської територіальної громади (без урахування трансфертів) складає 4,2 %.

Фактично у 2021 році до бюджету Одеської міської територіальної громади податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, надійшло в сумі 390,7 млн грн, у тому числі від юридичних осіб, власників житлової та нежитлової нерухомості надійшло 327,7 млн грн, від фізичних осіб власників житлової та нежитлової нерухомості – 63,0 млн грн.

За підсумками 2021 року по надходженню податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, м. Одеса увійшла до п’ятірки лідерів з такими містами, як м. Київ, м. Харків, м. Дніпро та м. Львів, посівши перше місце після Києва.

Робочою групою було розглянуто пропозиції щодо внесення змін до Положення про податок на майно в частині податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в частині перегляду ставок податку.

За узагальненими пропозиціями від членів робочої групи буде підготовлено відповідний проєкт рішення Одеської міської ради, який буде направлено на розгляд депутатів Одеської міської ради VIII скликання.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa