На півдні Одеської області мешкає рідкісна тварина

0
В НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одеської області, можна побачити незвичайну тварину, котра веде виключно підземний спосіб життя, — це сліпак білозубий.
Про це на своїй сторінці в Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
У сліпака редуковані очі. Тобто, вони сховані під шкірою і є лише такі нагадування про те, що на тому місці у них мають бути очі.
Сліпак білозубий, як і кріт, живе виключно під землею, риє довгі системи ходів, виштовхує зайвий ґрунт на поверхню, утворюючи непривабливі пагорби. Але загалом, це зовсім інша тварина, що відрізняється і зовнішнім виглядом, і будовою тіла, і особливостями поведінки, і навіть характером шкідливості.
«Сліпак веде виключно підземний спосіб життя, виходячи на поверхню в окремих випадках, коли мені вдалося сфотографувати. Створює протяжну сильно розгалужену систему нір, що складається, як правило, з двох ярусів, з яких найбільш протяжним є верхній «кормовий», що залягає на глибині близько 20-25 см. Крім кормового ярусу, влаштовує систему літніх і зимових гнізд, а також сховищ корму, сполучених другим, глибшим (до 3-4 метрів) ярусом ходів», — розповідає вчений.
При копці ходів сліпак розпушує ґрунт за допомогою різців, відкидаючи потім його лапами і переміщуючи в подальшому на поверхню ґрунту, де утворюються характерні «сліпишини» — купи викинутої землі істотних розмірів (близько 50 см у діаметрі, вага викинутої землі на одній сліпишині становить близько 10 кг).
«Сліпак активний цілий рік, не впадає в сплячку, хоча до зими його активність різко знижується. У добовому розрізі найбільш активні вночі та в другій половині дня. 
Білозубий сліпак — типово рослиноїдна тварина, основу її харчування становлять кореневища, цибулини та бульби рослин», — зазначає Іван Русєв.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa