На Одещині ввели карантинні обмеження

0
У Саврані на Одещині ввели карантин через сказ.
Про це повідомили у пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області.
У Саврані виявили сказ у домашнього собаки, який мав контакт із господарем.
Наразі у селищі діють карантинні обмеження. Крім того, у селищі проведуть обхід домогосподарств, прищеплять здорових тварин та виявлять хворих, а також доставлять до Савранської лікарні достатню кількість антирабічних препаратів (вакцина, імуноглобулін) для надання своєчасної та кваліфікованої допомоги постраждалим від нападів хворих тварин.
Довідково.
Сказ – особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Характеризується гострим перебігом, ураженням нервової системи і закінчується летально. Після проникнення через пошкоджену шкіру чи слизову оболонку вірус сказу переміщується по нервовим закінченням у напрямку центральної нервової системи, а потім периневральним шляхом він попадає в слинні залози, виділяючись з слиною. Інкубаційний період триває від кількох днів до 1 року і більше (в середньому – 1-2 місяці).
Хвороба має три послідовні стадії розвитку: продромальний період; період збудження; період паралічів.
Продромальний період (передвісники сказу) характеризується підвищеною чутливістю до шуму, світла, дотику, порушенням зору, спотворенням апетиту, незначним підвищення температури тіла.
Для періоду збудження характерні агресивність, відсутність страху перед людиною, приступи буйства, несамовитості, судоми.
У період паралічів знижується больова чутливість, розвиваються паралічі жуйних м’язів, язика, глотки, потім задніх кінцівок і всього тіла, після чого наступає смерть.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa