Прокурори Доброславської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно начальника одного з районних відділів державної виконавчої служби Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції в Одесі за фактом одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що керівник відділу налагодив протиправну схему з систематичного одержання хабарів від сторін виконавчого провадження за «швидке» виконання рішень суду без відкриття провадження та сплати до бюджету 10% виконавчого збору.

За пришвидшення виконання рішення суду про стягнення 20 тис дол США боргу, посадовець запропонував вирішити питання з боржником за 3 відсотки від суми.

Обвинувачений схиляв позивача не пред’являти виконавчий документ, адже у разі повернення боргу на виконання рішення суду, він отримає гроші у гривні, що не є вигідним.  Крім того, боржник скоріше за все буде оскаржувати дії держвиконавців та рішення суду, що значно затягне процес повернення боргу по строках.

Після одержання 600 дол США хабара посадовця затримали на його робочому місці.

Наразі обвинуваченого відсторонено від займаної посади.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ВП №4 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області за оперативного супроводу співробітників Управління СБУ в Одеській області.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa