На Одещині 28 жовтня  депутати Ізмаїльської міської ради на сесії прийняли рішення про перенесення пам’ятника російському фельдмаршалу Олександру Суворову.

«За» це віддали голосу 27 депутатів з 39. Один був проти, троє офіційно утрималися. Всі четверо — представники забороненої проросійської партії опзж. Ще 9 депутатів були відсутні.

Вирішення питання затягнулось через очікування відповіді від Кабінету міністрів, адже монумент має статус пам’ятки національного значення і вирішити його долю «на місці» неможливо.

Цей пам’ятник виконаний 1913 року відомим скульптором Борисом Едуардсом, до 1945 р. він стояв у Одесі у дворі Художнього музею, а спочатку до 1916 р. — у румунському селі Думбревени — на місці перемог армії Суворова над арміями Османської імперії при Фокшанах та Римніку. Пам’ятник перевезли до Одеси під час розгрому та відступу румунської армії під час Першої світової війни.

В Одесі з осені 2012 р. стоїть копія цього пам’ятника.

За результатами минулої сесії пам’ятник генералісімусу перенесуть в інше місце. Скоріш за все, це буде один з музеїв Ізмаїла.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa