Крос-культура: Тіло Дженніфер

0

Тіло Дженніфер

Jennifer’s Body

2009

Режисерка Карін Кусама і сценаристка Діабло Коді вирішили полоскотати жанр жахів феміністичними підтекстами і отруйними діалогами комедійного горора «Тіло Дженніфер». Стрічка відповідає багатьом голлівудським кліше: вогненебезпечна школярка перетворюється на м’ясоїдного сукуба, а розмальовані інді-рокери намагаються викликати диявола. «Тіло Дженніфер» може розповісти про динаміку жіночої дружби, сексуальне пробудження та випробування підліткового віку набагато більше, ніж повчальні драми.

За сюжетом чирлідер та найкрутіша дівчина в школі Дженніфер і її скромна подруга Ніді ідуть на концерт рок-групи Low Shoulder. В барі, де відбувалося шоу, сталася пожежа з загиблими. Музиканти встигли врятуватися, подруги теж. Дженніфер сідає в автобус групи, ігноруючи застереження схвильованої Ніді. Вночі Дженніфер приходить до Ніді вся в крові, її нудить чорною рідиною, вона відчуває дикий голод. Виявилося, що рокери зробили жертвоприношення Сатані, вбивши Дженніфер, але дівчина не була незайманою, як вони вважали, тому ритуал спрацював непередбачуваним чином і вона перетворилася на справжнього демона-людожера.

Кінофільм «Тіло Дженніфер» створений для легкої розваги, але якимось чином він перевершує свої жанрові упередження і виявляється досить цікавим та лякаючим горором. Меган Фокс ідеальна в якості чірлідера-сукуба, її вигляд спроможний викликати у глядачів мурашки. Вбивства досить криваві і раптові, як для комедійного жанра. Ближче до фіналу картина стає жорстокішою і драматичнішою. Також вражає Аманда Сейфрід в ролі пригніченої дівчини Ніді, яка з особливою тонкістю зображує гомоеротичний потяг до подруги.

Основна проблема «Тіла Дженніфер» — це відсутність тонусу. Фільм начебто не знає, чим він хоче бути: він не тягне на класичний горор, не може претендувати на сатиру на шкільну політику, а для комедії занадто жорстокий. Героїня Меган Фокс після перетворення стає сексуальною і безжальною, але тут немає інверсії рис особистості. Питання в тому, чи її спонукають до жахливих вчинків, чи просто дають дозвіл на їх здійснення? Фактично Ніді була потрібна така крайність, як вбивство бойфренда, щоб зрозуміти, що Дженніфер завжди була маніпуляторкою.

Тим не менш, між Дженніфер і Ніді відбувається справжня хімія, завдяки чому їхня дружба, якою б токсичною вона не була, виглядає справжньою. Дженніфер мститься чоловічому роду в цілому, відповідаючи болем на біль, який вона зазнала. Раніше чоловіки фліртували з нею, спокушали її, завдаючи шкоди. Тепер вона все контролює, відриваючи їм кінцівки, бенкетуючи їхньою кров’ю, щоб зберегти привабливість для подальшого полювання.

Можливо ми хотіли побачити типовий веселий фільм жахів, поцілуй двох школярок, або язик Фокс із запальничкою, а отримали надзвичайно сильну історію про жінок – тих, хто страждав і тих, хто завдає страждань.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa