Крос-культура: Мозок, який не міг померти

0

Мозок, який не міг померти

The Brain That Couldn’t Die

1962

Найвідоміша варіація на тему літературних творів «Голова професора Доуеля» та «Франкенштейн, або Сучасний Прометей» вийшла на великі екрани в 1962 році під назвою «Мозок, який не міг померти». Майже всю болісну суть кінострічки передає її назва. Мозок хоче померти, але не може. Ви таке уявляєте?

За сюжетом, доктор Білл Кортнер успішно рятує пацієнта, якого було визнано померлим, але старший хірург засуджує неортодоксальні методи та теорії Білла. По дорозі до заміського будинку Білл та його вродлива наречена Джен Комптон потрапляють у автокатастрофу, в результаті якої дівчина обезголовлюється. Божевільний доктор хапає голову коханої та мчить у лабораторію в підвалі своєї хати. За допомогою спеціального засобу, який може підтримувати життя частинам людського тіла, він оживляє голову Джен, тримаючи її у свідомості на піддоні з «чарівною» рідиною. Мозок Джен працює і усвідомлює все, що сталося. Вона б обрала смерть, але коханий загрався у Бога. Білл почав пошуки ідеального тіла серед танцівниць і моделей, він готовий піти на вбивство, щоб повернути Джен, або щоб завершити головний експеримент у своєму житті.

Нове існування для Джен — це агонія. Вона благає дозволити їй померти, а потім починає мститися. Виявляється, що в сусідній кімнаті вчений тримав під замком свій невдалий експеримент. Піддослідні об’єднують зусилля заради природного балансу життя та смерті.

Фільм «Мозок, який не міг померти» значно вплинув на кінематограф у майбутньому, справивши враження на молодих глядачів, які пізніше теж почали працювати у кіноіндустрії в науково-фантастичному чи горор жанрах («Реаніматор», «Людина з двома мозками», «Франкенхукер»). Стрічку було знято Джозефом Гріном під робочою назвою «Чорні двері», щоб поставити акцент на появі фінального монстра, але її перейменували у зв’язку з реакцією залу на страждаючу голову жінки. Чудовисько в коморі зіграв Едді Кармел з гігантизмом, який працював у циркових шоу під псевдонімом «Єврейський велетень». Кармел був занесений до Книги рекордів Гіннеса, як людина зі зростом 274 см. Він був шоуменом, кіноактором, співаком рок-н-рольної групи та стендап-коміком. Відомий знімок Едді з батьками зробила фотографиня Діана Арбус, яка полюбляла фотографувати особливих людей, або звичайних людей в особливих ситуаціях.

Картину супроводжує блискучий блюзовий саундтрек від Ейба Бейкера та Тоні Рістейно. При чому музика під час моторошних сцен типова, а коли наш божевільний вчений полює на жінок, включається щось неймовірно сексуальне. Спецефекти і грим виконані досить гарно. Кількість крові у фільмі просто вражає. Ймовірно, стільки ж крові було пролито у кінематографі за все десятиліття.

«Мозок, який не міг померти» насичений образами, що запам’ятовуються. Кінофільм демонструє, на що здатен мозок жінки, навіть у неймовірних ситуаціях. Не маючи нічого крім сили думки, вона героїчно карає кривдників і врятовує невинну душу.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa