«Кити» великого бізнесу також сплачують борги

0
Виктория Талпа

Одним з напрямків роботи Одеського управління Офісу ВПП ДФС є робота пов’язана з погашенням податкового боргу. Фахівцями Одеського управління до боржників застосовується весь спектр заходів відповідно до норм Податкового кодексу України, а саме: описується майно платників у податкову заставу, направляються до суду позови щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, а також зобов’язання такого платника податків виконати законні вимоги контролюючого органу, подаються позови про надання дозволу на стягнення боргу за рахунок коштів підприємства, а згодом і майна. Про це кореспонденту ВОЛНОРЕЗА повідомила начальник Одеського управління Офісу ВПП ДФС Вікторія Талпа.

Виктория Талпа
Виктория Талпа

Завдяки плідній праці та вжитим заходам до Державного бюджету з початку 2018 року за рахунок погашення податкового боргу мобілізовано 77,7 млн.грн. та скорочено на 5 кількість підприємств-боржників.

Одним із прикладів стягнення з підприємства податкового боргу є ситуація з АТ «Миколаївобленерго». Борг виник внаслідок несплати самостійно заявлених грошових зобов’язань та зростав за рахунок несплати зобов’язань з податку на додану вартість. Одеське управління змушене було застосувати увесь комплекс заходів передбачених Податковим кодексом на етапі існування «інертного» податкового боргу: спрямувати податкову вимогу, винести Рішення керівника про опис майна у податкову заставу та безпосередньо здійснити опис самого майна з подальшою реєстрацією у Державному реєстрі застав рухомого майна. Всі ці заходи дозволили забезпечити погашення наявного податкового боргу та мобілізувати до Державного бюджету 10,6 млн.грн. надходжень.

Ситуація з комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси» (далі – ТМО) дещо інша. Податковий борг ТМО з податку на додану вартість виник ще у 2014 році. Завдяки неодноразово проведеним зустрічам керівництва Одеського управління Офісу ВПП з представниками міської ради та підприємства, Одеська міська рада, яка являється засновником ТМО, прийняла рішення про виділення коштів з бюджету на поповнення статутного капіталу підприємства та погашення заборгованості. На сьогоднішній день вже надійшло до бюджету 19,5 млн.грн., що дало змогу підприємству частково погасити поточний борг.

Тож, від плідної співпраці між органами місцевої влади та представниками бізнесу залежить наповнення бюджетів усіх рівнів, а в свою чергу і розвиток інфраструктури та добробут населення.

Підводячи підсумки, з впевненістю можна сказати, що всі наведені приклади свідчать про те, що рано чи пізно борги всеодно доводиться сплачувати, не залежно від того, великий це бізнес, малий, середній чи просто фізична особа, а зволікання та затягування часу  призводить лише до додаткових фінансових витрат та судової волокіти – зазначає начальник Одеського управління Офісу ВПП ДФС Вікторія Талпа.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa