Як дурять одеситів при реалізації пального на АЗС

0

Багатьом одеситам знайома така ситуація: розрахував кількість бензину, заправився на АЗС, та… не доїхав. Що робити водієві, який зупинився посеред траси через порожній бак? А якщо уночі? І аварійку чекати довго, і на допомогу не завжди когось докличешся.

В такій ситуації може опинитися чи не кожен другий автовласник і не тому, що не вистачило грошей на бензин чи розучився розраховувати розхід палива своєї машини. Причина банальна – недолили.

Так, Одеське управління Офісу великих платників податків ДФС під час проведення перевірок АЗС «відомих ритейлерів» встановили факти реалізації паливно-мастильних матеріалів, які не обліковані у встановленому порядку, неоприбуткування готівкових коштів у повній сумі у день її фактичного надходження, та реалізацію алкогольної продукції із порушенням встановленого порядку маркування акцизними марками.

Очільник Одеського управління Офісу великих платників податків Вікторія Талпа
Очільник Одеського управління Офісу великих платників податків Вікторія Талпа

Зокрема, на АЗС TOB «С» у місті Одеса було виявлено надлишок дизпалива у кількості 500 літрів на суму 17,5 тис грн, бензину А-95 в кількості 1100 літрів на суму 37,2 тис грн, та газу — 2400 літрів на суму 41,7 тис грн. А також наявність неоприбуткованих готівкових коштів, у повній сумі у день її фактичного надходження, в тому числі і від реалізації контрафактних алкогольних напоїв, які реалізовувалися відвідувачам АЗС із недотриманням встановленого порядку маркування акцизними марками.

За встановлені порушення до суб’єкта господарювання застосовано штрафні санкції на загальну суму 1,6 млн. гривень.

Такі ж порушення під час фактичних податкових перевірок були виявлені ще на п’яти АЗС у місті Одеса. Зокрема, ТОВ «А» реалізовувало паливно-мастильні матеріали, які були не обліковані у встановленому порядку, за місцем реалізації та зберігання на АЗС. Також, лише на одній із цих заправних станцій тільки надлишок бензину А-95 становив 3500 літрів на суму 112,4 тис грн. За порушення за актами перевірок загальна сума фінансових санкцій складає 5,56 млн. гривень.

За висновками фахівців Офісу, наявність неоприбуткованого пального на АЗС, може свідчити про те, що підприємства умисно порушували вимоги діючого законодавства, тобто споживач, м’яко кажучи, не завжди отримував усю кількість пального за яку заплатив.

Судячи з виявленого надлишку палива на цих АЗС, погодьтеся, для них це, скоріше, правило, а не випадок. Тобто, заправники знайшли спосіб, як облегшити кишені покупців. А як недолити у бак пального, варіантів існує безліч: від «вчасно» витягнутого із баку заправного шланга, (коли система уже порахувала подачу палива, а воно до покупця ще не надійшло), до автоматичного програмування електронної системи на «недолив», тощо. І хоча, не раз доводилося чути від самих автовласників, що «недолив» виглядає не таким страшним злочином, як, скажімо, розбавлений бензин (хоча б мотор залишається цілим), та таке «добродіяння» не надто вітається у податкових та інших контролюючих органах.

Адже обманювати своїх покупців, не лише не чемно, а й протизаконно. Цікаво, як би відреагували самі власники автозаправних станцій, якби за кожну літру купленого бензину покупці їм недоплачували на свій розсуд? Питання риторичне.

Так, відповідно до діючих норм законодавства, облік пального ведеться з метою контролю об’єктів оподаткування акцизним податком, та виявлення, зокрема, випадків перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим. Аби упередити та припинити подібні випадки на АЗС фахівці Офісу систематично здійснюють перевірки ризикових суб’єктів господарювання. Порушення, які були виявлені на одеських АЗС призводять до несплати акцизного та інших податків до бюджету та є елементами обману покупців, а також нечесної конкуренції на ринку реалізації палива.

Тому, робота із виявлення фактів порушення діючого законодавства при реалізації паливно-мастильних матеріалів на інших АЗС триває.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa