В Одеській області з’явилося нове місце відпочинку

0

В Арцизі Одеської області набуває широкої популярності Кінний двір – локація, яка не може залишити байдужим жодного, хто туди потрапить. Це відносно нове місце дозвілля, яке заснував  Павло Гафінець.

Про це повідомляє “Бессарабії INFORM”.

Павло Гафінець – підприємець з міста Арциз, власник компанії “TIRATEK”,  депутат міськради та людина, яка не один раз вражала мешканців міста своїми артоб’єктами та незвичайними локаціями. Варто зазначити, що будь-які з цих витворів, зокрема зупинка з парасолькою та локація з колодязем на в’їзді в місто, доступні до відвідування кожному арцизівцю. Також Павла знають як людину, яка палко захоплюється історією свого краю, роду та несе цю любов до кожного співрозмовника.

Павло розповідає, що ідея створення кінного двору виникла ще з дитинства. Точніше мрія – мати коней – з часом трансформувалась в те, що ми бачимо сьогодні. Це дуже довгий шлях. А безпосередньо почалося усе за день до війни.

Найчастіше кінний двір відвідують діти.

«Ціле літо тут проходили іпотерапію дітки з ДЦП, аутизмом, адже їзда верхи вимагає постійного тренування базових рефлексів, які передбачають відповідну участь м’язів тіла, а це відіграє велику роль у лікуванні пацієнтів з порушеннями функцій опорно-рухової системи та системи керування рухами. Та й це не так важливо, як ментальний зв’язок з твариною. Коні лікують, адже вони по еволюції йдуть поруч з нами, закладені в наше ДНК. Відкривши паспорт цієї кобили (показує на благородну красуню зі своєї зграї – ред.), ми можемо відстежити всю її історію, все генеалогічне дерево на 280 років назад. Коні – це наша історія», — зазначає Павло.

Зі слів підприємця, Арциз з давен був центром конярства. Колись німці прийшли в поле і змогли побудувати ціле місто і налагодити міцну економіку. В Тарутиному, Серпневому вирощували коней, а продавали в Арцизі, у зв’язку з цим налагодилось виробництво повозок, вуздечок, плугів і т.д. До речі, плуги, які виготовляли в Арцизі, вивозились на західну Україну, Германію, Францію. Саме сюди звозили товар, відбувався обмін досвідом, тобто історично центр конярства був в Арцизі.

Необхідно зазначити, що відвідування кінного двору безкоштовне. Павло навіть сам купує цукор, овочі, фрукти для коней, щоб під час годування налагоджувався контакт.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa