В Одесі більш ніж 2000 осіб мають статус безробітного та шукають роботу.

Про це повідомляє Департамент праці та соціальної політики Одеської міської ради.

Так, з початку 2022 року кількість зареєстрованих безробітних у м. Одесі становила 9,7 тис. осіб. Частка непрацюючих громадян міста від загальної їх кількості по області становила 26,6%.

Демографічна структура незайнятих громадян: 66,1% – жінки, 34,7% – особи у віці до 35 років. Професійно-кваліфікаційний склад: 70,2% — службовці, 23,8% – робітники, 6% – особи без професії. За рівнем освіти розподіл такий: 73,1% — вища, 13,4% — професійно-технічна, 12,5% — загальна середня.

Станом на 01.12.2022 року продовжують пошук роботи та мають статус безробітного 2019 осіб, більшість з яких отримували допомогу з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, середній розмір якої склав 4755 грн.

Ринок праці насьогодень стабілізувався та починається подальший етап його відновлення. Роботодавці почали будувати більш-менш зрозумілі плани розвитку і прогнозувати цілі та стратегії стосовно управління персоналом.

Звісно, стабілізаційні та аварійні відключення електроенергії сповільнили цей процес, тому на даний час при виборі місця роботи важливим фактором постає наявність у роботодавця автономного джерела електропостачання.

За даними порталу вакансій Work.ua, у минулому місяці Одеська область за кількістю пропозицій роботи увійшла до п’ятірки лідерів, що має наступний вигляд: Київська, Львівська, Дніпропетровська, Одеська та Івано-Франківська області.

Проте у січні-листопаді 2022 року в базі даних міської служби зайнятості налічувалося 4,6 тис. вакансій, що в 1,8 рази менше, ніж у відповідному періоді минулого року.

На 01 грудня в базі Одеського міського центру зайнятості залишалось 0,4 тис. актуальних вакансій, що у 5 разів менше, ніж на відповідну дату торік.

На одне вільне робоче місце в Одесі претендували 5 безробітних, по області – 6, по Україні — 8.

Найбільший попит роботодавців спостерігається на лікарів різних спеціалізацій, вчителів, водіїв автотранспортних засобів, бухгалтерів, електромонтерів, швачок, операторів котельні, молодший медичний персонал, продавців, підсобних робітників тощо.

Шукачі, стикаючись із проблемами працевлаштування, проявляють активність при пошуку роботи та готові навчатись і змінювати професію.
Служба зайнятості з метою зменшення дисбалансу між попитом і пропозицією робочої сили організовує професійне навчання безробітних за тими робітничими професіями, які зараз користуються попитом на ринку праці. Таке навчання переважно здійснюється на замовлення роботодавця.

З початку року 367 безробітних (260 — жінок) скористалися цією можливістю та отримали нову професію або підвищили кваліфікацію.

Всього за сприянням міської служби зайнятості працевлаштовані 1943 особи, з яких 1178 жінок.

Поряд із працевлаштуванням на постійній основі одним із напрямків соціального захисту незайнятого населення є організація оплачуваних громадських робіт, які забезпечують тимчасову зайнятість. У таких роботах взяли участь 138 осіб, з них 20 — внутрішньо переміщені особи.

Для забезпечення максимальної інтеграції переселенців у місцевий ринок праці в місті працює Одеський муніципальний центр сприяння працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб.

Інформаційно-консультаційні послуги про потребу в робочій силі цій категорії осіб надаються за адресами:

— вул. Косовська, 2-Д та вул. Академіка Корольова, 9 у фронт-офісах Центрів інтегрованих соціальних послуг;
— просп. Добровольського, 106 — у Центрі надання адміністративних послуг Суворовського району.

Протягом червня-листопада поточного року до Центру та його філій звернулися 1,6 тис. осіб. Загальна кількість працевлаштованих – 507 осіб, з них: на підприємства, установи та заклади комунальної власності територіальної громади міста Одеси — 286, до інших суб’єктів господарювання – 221.

Крім того, протягом поточного року 91 роботодавцю було надано компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування 222 внутрішньо переміщених осіб.

Для покращення ситуації у сфері зайнятості вже наступного року запроваджуються нові державні програми компенсацій роботодавцям за працевлаштування деяких категорій населення.

Так, якщо роботодавець  працевлаштує молодих осіб віком до 25 років, то впродовж шести місяців Фонд з безробіття компенсуватиме йому половину мінімальної заробітної плати. Якщо ж працевлаштовують людину з інвалідністю чи військовослужбовця, або людину, якій залишилося п’ять років до пенсії, держава півроку компенсуватиме половину витрат на оплату її праці, але не більше мінімальної зарплати. До того ж, залишатиметься програма, яка діє й наразі, що стосується роботодавців, котрі взяли на роботу переселенців.

   

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa