В лікарні на Одещині відкрили соляну кімнату

0

У Болградській центральній районній лікарні, що на Одещині, з’явилася унікальна соляна кімната.

Про це повідомляє інформаційна агенція«Юг.Today».

«Ми дуже вдячні голові громади за ідею створення цього лікувального приміщення на території нашої медустанови, що дозволить тепер досягати найбільшого ефекту у профілактиці та лікування широкого спектра захворювань нервової системи та дихальних шляхів, особливо серед маленьких пацієнтів. Адже за допомогою лікування сіллю у 80% випадків у пацієнтів настає тривала ремісія», – зазначив генеральний лікарні Віктор Дішлі

За словами очільника Болградської громади Сергія Димитрієва, ця кімната якраз і створювалася переважно для того покоління громади, що підростає. Для них тут встановлено телевізор з трансляцією мультфільмів, щоб перебування на процедурі не здавалося маленьким пацієнтам тяжким і нудним.

«Це справді важливе для нас придбання. Адже тепер, щоб прискорити одужання дітей, серед яких чимало хворих на бронхіти, астми, хронічні гайморити, а також захворювання лор-органів, нам не доведеться рекомендувати та направляти пацієнтів у санаторії, щоб пройти терапію сіллю або, як її називають, галотерапію», – додала завідувачка дитячого відділення Болградської райлікарні Галина Кочева.

Облаштовано соляну кімнату в одному із підвальних приміщень лікарні. Для цього попередньо було проведено реконструкцію теплотраси, що проходить поблизу, щоб кімната була застрахована від можливого проникнення в неї вологи.

«Коли ідея була озвучена, і прийнято рішення про її реалізацію, ми почали проводити консультації з фахівцями щодо створення соляних кімнат. Так ми дізналися, що більшість експертів перебувають у Західній Україні, дізналися, що таке галогенератор і що він необхідний для такого приміщення для розпилення частинок солі», – продовжив Віктор Дішлі.

Загалом на реалізацію проєкту було направлено близько 800 тисяч гривень із бюджету Болградської громади. Роботу виконували майстри із Луцька. Вони ж вчора провели для медиків інструктаж щодо експлуатації самої кімнати та галогенератора.

На те, щоб соляна кімната максимально була схожа на природну соляну печеру, що здавна славляться своїми цілющими властивостями, було використано майже дві тонни солі – для стелі, підлоги та стін.

«Мене не може не тішити той факт, що широко застосовуване у світі лікування сіллю, яке вважається найефективнішим немедикаментозним методом, тепер доступне нашим людям», – наголосив Сергій Димитрієв.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa