Склоочисники та лобове скло — привід для штрафу?

0

В Українському законодавстві повно явних та прихованих несумісностей та суперечностей. Особливо, коли справа стосується Правил дорожнього руху та стягнення штрафів. Практика показує, що найбільше суперечок викликає заборона на експлуатацію автомобіля за наявності низки несправностей. Лобове скло, щітки склоочисника запросто можуть стати приводом для штрафу. Але чи завжди це робиться на законних підставах?

Чи штрафують за зламані склоочисники

Підбір правильних двірників до будь-якої моделі автомобіля виконують зазвичай за одним з декількох алгоритмів:

  • підбір запчастин по VIN коду;
  • підбір за оригінальним каталоговим номером;
  • купівля двірників згідно з рекомендованими виробником розмірами;
  • по типу кріплень щітки до важеля склоочисника.

При цьому потрібно слідкувати, щоб гумове лезо щітки захоплювало максимальну площу лобового скла та при роботі двірники не заважали одне одному. На дорозі під час перевірки патрульними ніхто на такі речі не звертатиме уваги. Про це має піклуватись сам водій, адже у його інтересах мати максимальну оглядовість.

З усім тим поліція обов’язково буде мати претензії, коли двірники не працюють під час дощу або сильного снігопаду. Така вимога абсолютно підходить під першу частину 121-ї статті адмінкодексу — заборона подальшого руху з огляду на технічний стан автомобіля. Також це цілком корелюється з пунктом 31.6 ПДР.

Варіантів розвитку подій всього два — або водій на місці ліквідовує несправність та продовжує рух без порушень, або дощ закінчується. У будь-якому випадку поліція може наполягати на штрафі у розмірі 340 гривень, або евакуації машини на штрафмайданчик.

Що не так з лобовим склом

В умовах траси патрульні можуть навести сотню аргументів на користь того, що тріщина на лобовому склі автоматично забороняє використання автомобіля. Насправді все зовсім не так. Згідно з пунктами ПДР 31.4 та 31.6 є перелік несправностей, за наявності яких забороняється подальший рух (31.6) або експлуатація (31.4) автомобіля.

Але при цьому виявлення несправності в дорозі, тієї ж тріщини на лобовому склі, аж ніяк не є порушенням ПДР. З будь-якою тріщиною водій має право дістатись до гаража без всіляких штрафів. Те ж саме стосується габаритного вогню, що не працює, фари, або іншого освітлювального приладу.

Жоден з цих випадків не підпадає під визначення адмінпорушення, а у разі накладення неправомірних штрафних санкцій водій може оскаржити таке рішення в суді.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa