З метою забезпечення виконання завдань, покладених на Управління державного архітектурно-будівельного контролю Одеської міської ради (далі – Управління), відповідно до Положення про Управління, затвердженого рішенням Одеської міської ради від 03.11.2021 № 671-VIII, Управлінням під час виконання передбачених законодавством функцій стало відомо про порушення вимог містобудівного законодавства при видачі сертифікатів готовності об’єктів, розташованих на території міста Одеси, до експлуатації, виданих центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.

Державною інспекцією архітектури та містобудування України видано сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта ІУ123211231689 «Нове будівництво двосекційного житлово-готельного комплексу з апартаментами і офісними приміщеннями на першому поверсі і підземним паркінгом за адресою: м. Одеса, Приморський район, провулок Ванний, 5-Г; Фонтанська дорога (вул. Перекопської дивізії), земельна ділянка 101/1». Коригування, яким прийнято в експлуатацію закінчений будівництвом об’єкт загальною площею 11 080,1 кв.м, що на 518,46 кв.м більше ніж передбачено проєктною документацію, та з додатковим поверхом, без проведення коригування проєктної документації у встановленому законодавством порядку, а саме без проведення експертизи відкоригованого проєкту.

Крім того, Управлінню стало відомо, що стосовно об’єкта за адресою: м. Одеса, Київський район, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова між ВАТ «Одесаобленерго» та ТОВ «ХАНБЕР ТРЕЙД» 16.08.2018 укладено договір про приєднання до електричних мереж та видано технічні умови приєднання до електричних мереж електроустановок — будівництво багатоповерхового житлового комплексу з підземними паркінгами, вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та дитячим садком за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова з величиною розрахункового максимального навантаження 1 750 кВт.

У технічних умовах передбачено необхідний обсяг робіт для електропостачання об’єкта і договором про приєднання та узгоджено, що замовник – ТОВ «ХАНБЕР ТРЕЙД» зобов’язаний розробити проєкт зовнішнього та внутрішнього електропостачання об’єкта, погодити проєктну документацію з АТ «ДТЕК Одеські електромережі» та оплатити розраховану на підставі погодженої проєктної документації вартість послуги з приєднання. Замовник надав проєкту документацію на погодження до АТ «ДТЕК Одеські електромережі», але проєктна документація 04.01.2022 із зауваженнями була повернута замовнику на доопрацювання.

Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 07.09.2021 видано сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта ІУ123210820216 з будівництва багатоповерхового житлового комплексу з підземними паркінгами, вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та дитячим садком (І черга будівництва) за адресою: м. Одеса, Київський район, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова, 1-й пусковий комплекс. Державною інспекцією архітектури та містобудування України 27.12.2021 видано сертифікат про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта ІУ123211213545 з будівництва багатоповерхового житлового комплексу з підземними паркінгами, вбудовано-прибудованими приміщеннями громадського призначення та дитячим садком за адресою: м. Одеса, Київський район, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова (коригування 2К ІІ черги будівництва), 1-й пусковий комплекс, житловий будинок № 2 з підземним паркінгом.

Таким чином, замовником не виконано умови договору про приєднання № 0439-2018-0101 від 16.08.2018, не виконані технічні умови. Фактично на об’єкті не виконано всі передбачені проєктом та вихідними даними роботи, об’єкт до експлуатації не готовий.

Управлінням подано позовні заяви до Одеського окружного адміністративного суду про:
• визнання незаконними дії щодо видачі сертифікату та скасування сертифікату ІУ 123211231689 за адресою: м. Одеса, провулок Ванний, 5-Г; Фонтанська дорога (вул. Перекопської дивізії), земельна ділянка 101/1;
• визнання незаконними дії щодо видачі сертифікату та скасування сертифікату ІУ123210820216 за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова;
• визнання незаконними дії щодо видачі сертифікату та скасування сертифікату ІУ123211213545 за адресою: м. Одеса, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова.

За адресою: м. Одеса, Приморський район, провулок Ванний, 5-Г; Фонтанська дорога (вул. Перекопської дивізії), земельна ділянка 101/1 збудовано ЖК «Platinum Residence» 

За адресою: м. Одеса, Київський район, Люстдорфська дорога ріг вул. Академіка Філатова здійснюється будівництво ЖК «Manhattan»

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa