Одеса відзначає 80-ту річницю визволення міста від фашистських загарбників

0

Сьогодні, 10 квітня 2024 року, Одеса відзначає 80-ту річницю визволення міста від фашистських загарбників. З нагоди пам’ятної дати відбулись церемонії покладання квітів до пам’ятника Невідомому матросу на Алеї Слави та обеліску «Крила Перемоги» на площі Десятого квітня. 

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

В Одесі залишилося три ветерана — учасника Другої світової війни, з них лише один учасник звільнення міста від загарбників — це Ахлупін Євгеній Семенович.

Він народився 30 вересня 1929 року. Та у свої майже чотирнадцять вже брав участь у партизанському русі. 3 1943 року юнак працював  в одеському підпіллі, був розвідником у партизанській патріотичній групі. Євгеній Семенович Ахлупін — Почесний ветеран України, отримує щомісячну муніципальну допомогу у розмірі 3000 грн, а також адресну щомісячну стипендію Одеського міського голови у розмірі  5000 грн.

З нагоди Дня визволення Одеси до одеситів звернувся мер міста Геннадій Труханов.

«Ця дата сьогодні набуває особливого значення.
Третій рік поспіль ми боремось з тими, хто колись, пліч-о-пліч з українцями, чинив опір нацизму. А сьогодні вони стали його правонаступниками. І намагаються знищити нас.

Третій рік поспіль ми боремося за своє право за незалежність, вільний розвиток, за наше майбутнє. Але попри обстріли будинків, руйнування інфраструктури, місто продовжує жити, працювати, підтримувати наших захисників.

Нас не зупинити і не залякати. 80 років тому ми вже перемогли нацизм! І переможемо його знову.

З Днем визволення Одеси — українського міста вільних та мужніх людей!

Тримаємось та переможемо!», — зазначив мер Одеси.

 

Враховуючи постійну загрозу ворожих ударів, офіційні святкові заходи в Одесі не проводяться.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa