На Одещині стартував пілотний проєкт з безпеки

0

На Одещині троє спеціалістів у галузі безпеки працюватимуть в Савранській та Вигодянській об’єднаних територіальних громадах.

Зазначимо, що «Вихователь безпеки» – це пілотний проєкт, ініційований минулого року під час форуму «Україна. Безпечна громада» Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією та Державною службою з надзвичайних ситуацій у співпраці з Міністерством освіти, Міністерством розвитку громад та територій, освітнім омбудсменом, Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та власне громадами.

Вихователь безпеки – це цивільна особа, основним завданням якої, після проходження відповідного навчання, є виявлення і припинення правопорушень у межах навчального закладу, участь у превентивних заходах і внесення пропозицій щодо посилення безпечного освітнього середовища. Проєкт передбачає удосконалення партнерства та комунікації поліції, рятувальників, закладів освіти, громади, батьківського та учнівського врядування задля створення для дітей вільного від булінгу, наркотиків і насильства середовища.

Варто наголосити, що до проєкту в Україні вже доєдналися 16 територіальних громад, у яких до роботи приступили перші 17 спеціалістів з безпеки в освітньому середовищі, троє з яких, власне, у нашому регіоні – Заблоцький Олександр Васильович і Рибачок Артем Сергійович з Вигодянської сільської територіальної громади та Лазор Іван Ярославович з Савранської селищної територіальної громади.

Усі вони пройшли навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації у Національній академії внутрішніх справ. Навчальний курс охопив ряд теоретичних та практичних безпекових занять. Отримані знання наші спеціалісти з безпеки тепер використовуватимуть у роботі з учасниками освітнього процесу 11-ти закладів загальної середньої освіти.

Відповідні свідоцтва про успішне завершення навчання «вихователям безпеки» урочисто вручили начальник поліції Одещини Микола Семенишин разом з заступником начальника Головного управління ДСНС України в Одеській області Олександром Крицьким та завідувачкою сектору позашкільної освіти, виховної роботи та молодіжної політики Департаменту освіти і науки Одеської обласної військової адміністрації Зоєю Дмитрук.

«Багато створено добрих справ щодо захисту наших дітей, вірю в успішність і проєкту «Вихователь безпеки». Діяльність цього спеціаліста спрямована на створення та підтримання належного рівня безпеки в освітньому середовищі, попередження булінгу, профілактику таких фонових явищ, як наркоманія, токсикоманія, ігроманія тощо. Він важливий комунікатор між органами місцевого самоврядування, територіальними підрозділами Національної поліції та ДСНС, органами освіти і науки, учнівською й батьківською громадою», — зазначив під час заходу Микола Семенишин.

Підтримали «вихователів безпеки» представники усіх відомств, підкресливши їхню цінність, адже безпека в освітньому процесі завжди була одним із пріоритетних завдань, а у воєнних реаліях і поготів.

Важливо: до 30 вересня 2022 року триває набір для участі у проєкті «Вихователь безпеки». Заповнити анкету можуть представники органів місцевого самоврядування, які готові запровадити посаду спеціаліста з безпеки в освітньому середовищі у своїй територіальній громаді.

Спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі може бути громадянин України, який досяг 21 року, має повну загальну середню освіту, вільно володіє державною мовою, має організаторські здібності, стан фізичного і психічного здоров’я, що не перешкоджає виконанню обов’язків, та пройшов спеціальне навчання (профільну підготовку) на базі закладів вищої освіти, які належать до сфери управління МВС, за програмою, погодженою МВС, Національною поліцією України, ДСНС та МОН.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa