На Одещині розповіли секрети приготування справжнього болгарського квасу

0

На півдні Одещини у літню спеку користується великим попитом домашній хлібний квас, так званий “пекан борч”, який був і залишається візитною карткою тих жінок, що люблять і шанують традиції предків. Зокрема, в Ізмаїльському районі холодненьким квасом вгамовували спрагу багато поколінь болгарських родин.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

Рецептом домашнього квасу поділилися мешканка Суворовської громади Ізмаїльського району Тетяна Галева.

Головним інгредієнтом у його приготуванні є сухий піджаристий хлііб. Ще смачніше робити напій з пасок, що залишилися з Великодня. Щоразу, коли Тетяна зі своєю свекрухою пекли домашній хліб, вони залишали одну хлібину в печі довше, щоб вона добре пропеклася, перетворившись практично на сухар, і стала майже чорного кольору. Це важливо, оскільки від кольору сухарів залежить колір майбутнього квасу. В ідеалі він має бути коричневого кольору.

Рецепт напою “Пекан борч”
  1. У невелику дерев’яну кадушку на 10-30 кг, встановлену в найхолоднішому місці в будинку — погребі, викладаються сухарі, замочені попередньо в теплій воді.
  2. Зверху на них засипається опара, приготована з домашніх дріжджів, борошна та води, і додається трохи цукру.
  3. Далі кадушку потрібно заповнити водою — не до верху, а залишивши місце для бродіння. Ретельно розмішати вміст та залишити на кілька днів, не порушуючи процес.
  4. Дні через три, напій, що нагадує звичний нам квас, можна куштувати. Якщо є гіркий присмак, значить треба почекати ще день або два.

А потім пекан борч цілий тиждень рятував від спеки і приносив господарям та їхнім гостям справжнє задоволення.

Трохи різкуватий, але смачний напій не тільки вгамовував спрагу, а й надавав сил домочадцям: після важкої роботи немає нічого кращого, як відразу зачерпнути корисного квасу, що бадьорить. І господині знову і знову закладали нову порцію нехитрого, приємного «зілля», яке пройшло випробування віками і сьогодні гордо прикрашає трапезу мешканців багатоликого та колоритного півдня Одещини.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa