На Одещині реєструється міграція птахів у небезпечну зону

0

Вони летять у бік зони бойових дій. Це може серйозно вплинути на стан популяцій окремих видів та на екологію взагалі. Птахів можуть вбити звуки вибухів, вибухова хвиля, або уламки.

Пернаті теж гинуть внаслідок бойових дій, мігрують, втрачають потомство. Сховатись їм від обстрілів ніде: укриттів, які б захищали від ракет чи снарядів, птахи не мають.

В результаті деякі птахи знайдуть інше місце для гніздівлі, а інші пропустять сезон розмноження і у пар цілий рік не буде потомства.

За словами співробітника нацпарку «Тузлівські лимани» Івана Русева, попри шторми, наразі на березі Чорного моря реєструється міграція таких мартинів, як тонкодзьобий, каспійський, малий, а також куликів: кульон великий, коловодник звичайний, побережник болотяний, чорногрудий, білохвостий, брижач, сивка морська, кулик сорока.

Науковець зазначив, що птахи летять далеко на північ, та, імовірно, опиняться або будуть перетинати природні території в зоні активних бойових дій, що насамперед дуже впливає на стан популяцій окремих видів.

 

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa