На Одещині навчальному закладу повернули землю вартістю 7,6 мільйонів гривень

0

Роздільнянською окружною прокуратурою через суд було повернуто Саханській гімназії Цебриківської селищної ради земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 44 га вартістю 7,6 мільйонів гривень.

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі.

Гімназії у селищі Саханське сільхозгосподарча ділянка землі була передана у постійне користування для дослідних і навчальних цілей. Але, надалі, освітній заклад уклав договір з агропідприємством строком на 8 років про спільну обробку землі.

Проте прокуратурою доведено у суді, що зазначений договір насправді є удаваним правочином і містить всі ознаки договору оренди землі та не передбачає будь-якої спільної діяльності з боку навчального закладу, окрім отримання орендної плати.

Крім того, внаслідок фактичної передачі гімназією земельної ділянки в оренду сільгосппідприємству відбулась фактична зміна цільового призначення землі.

Суд погодився з доводами прокурора про те, що освітній заклад не мав повноважень приймати рішення щодо розпорядження землею, яка знаходиться у державній власності та перебуває лише в користуванні гімназії, а суб’єкт господарювання мав намір приховати справжні правовідносини та уникнути передбаченої законом процедури для отримання ділянки в оренду.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa