На Одещині готують незвичайну страву з інжиру

0

Відомий український шеф-кухар та блогер з Одеси Андрій Величко поділився цікавим рецептом не солодкого варення з інжиру, яке має своє коріння в Італії.

Про це повідомляє Інтернет-видання Бессарабії «Махала».

“Це італійська мостарда. А рецепт мені розповів мій друг Роберто. Причому рецепт його бабусі, Летиції, на честь якої він назвав затишний італійський ресторан в Одесі. В Італії мостарда – це солодко-пряне варення, в якому гострота гірчиці компенсує солодкість фруктів або ягід. Вона може стати ідеальною парою до витриманого сиру з келихом вина, а може бути гарніром до м’яса, наприклад, курки або індички” – зазначив шеф-кухар.

Інгредієнти, які знадобляться для приготування мостарди:

  • 1 кг інжиру;
  • 300 г цукру;
  • 100 мл води;
  • 50 мл бальзамічного оцту з Бесарабії;
  • 2 ст. ложки гірчичного порошку чи гірчиці в зернах;
  • 1 ч. ложка сухого імбиру;
  • по ½ ч. ложки кардамону, коріандру та гострого перцю;
  • 1/2 ч. ложки солі.

Процес приготування достатньо легкий. Крок 1.

Очищаємо інжир. Якщо це сорт фіолетового інжиру з щільною шкіркою, її повністю слід зняти. З нашого бесарабського білого інжиру шкірку знімаємо тільки якщо вона досить щільна. Але я рекомендую очистити. Очистити і трохи розім’яти, щоб він легше розварився.

Крок 2

Змішуємо цукор з водою та бальзамічним оцтом і нагріваємо до повного розчинення цукру. Зробити це краще у сотейнику з товстим дном або у казанку. Продовжуємо варити, отримавши сироп. Тепер у нього закладаємо інжир та на повільному вогні варимо близько 30 хвилин. Важливо, щоб маса стала досить густою, але не почала пригоряти. Слідкуйте за вогнем.

Крок 3

Змішуємо всі сухі інгредієнти, додавши трохи рідини із нашого варення. Перемішуємо, щоб утворилася однорідна кашка, яку тільки після цього викладаємо у варення. Інакше можуть утворитися грудочки. Розмішали, проварили ще хвилину – і вуаля! Мостарда з інжиру з бальзаміком готова.

“Оригінальна назва – mostarda di fichi con balsamic. Ну а оскільки ми приготували цю страву в Бесарабії та ще з локальних продуктів, то я пропоную місцеву назву – “дунайська мостарда” – жартома пропонує Андрій Величко.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa