Фахівці Одеського управління Офісу првели аналіз діяльності підприємств Півдня

0

Результати аналізу показали, що кількість великих підприємств на 2019 рік суттєво не зміниться, не зважаючи на те, що ще в минулому році критерії відбору було змінено. Цей факт свідчить про стабільність бізнесу та економіки країни в цілому.

Нагадуємо, що відповідно до змін Податкового кодексу критерії визначення великого платника податків було підвищено. Великим платником вважається підприємство, обсяг доходу від усіх видів діяльності якого складає 50 мільйонів євро, а загальна сума податків, зборів та платежів сплачених до Державного бюджету України перевищує 1 мільйон євро. Такі зміни були зумовлені постійною міграцією платників між податковими органами. В Одеському управлінні кажуть, що це було не ефективним з точки зору податкового контролю та призводило до нарікань з боку підприємств.

Фіскали запевняють, що зменшення кількості великих платників Півдня (103 підприємства у 2018 році, порівняно з 174 у 2017 році) підвищило якість податкового обслуговування, дозволило приділити більше уваги кожному підприємству та посприяло збільшенню надходжень податкових платежів вже на 142 мільйони гривень.

Так, за даними Одеського управління Офісу великих платників податків ДФС у січні-серпні 2018 року мобілізовано до бюджетів усіх рівнів 6,1 млрд. грн. податків і зборів та інших обов’язкових платежів. При цьому, надходження до державного бюджету становлять майже 5,3 млрд. гривень.

Одним із вагомих джерел наповнення державного бюджету є податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів, якого за 8 місяців 2018 року мобілізовано 2763,0 млн. грн. Також, до державного бюджету мобілізовано 855,3 млн.грн. акцизного податку та 830,1 млн. грн. податку на прибуток, який складає 16 відс. від загальної суми надходжень до державного бюджету.

За словами Вікторії Талпи, позитивної динаміки сплати податків і зборів до бюджету досягнуто завдяки якісному адмініструванню податків, комплексному відпрацюванню податкових ризиків, посиленню заходів з детінізації економіки, ефективному функціонуванню системи електронного управління ризиками при адмініструванні ПДВ, легалізації зайнятості населення, а також сумлінному ставленню платників податків до сплати податкових зобов’язань.