В Естонії набула чинності заборона на ввезення до Росії та вивезення з неї підсанкційних товарів, у тому числі приватними особами.

Такі обмеження анонсував ще 20 червня податково-митний департамент республіки.

Заборона пов’язана з прийнятими ЄС санкціями з метою запобігання купівлі російських товарів, які приносять суттєвий дохід Росії.

Повний перелік підсанкційних товарів опубліковано на сайті департаменту. Серед них алкогольні напої міцністю менше 80%, старі та нові меблі, деревина, добрива, цемент, ікра, пневматичні шини, техніка вартістю понад 750 євро, у тому числі смартфони та ноутбуки, а також інші предмети дорожчі за 300 євро.

Обмеження не поширюються на особисті речі, включаючи телефон, цінну сумочку та верхній одяг.

Також у росію заборонено вивозити більше готівки, ніж це необхідно для поїздки. Департамент закликав людей ретельно перевіряти, що вони купують у Росії і що збираються взяти з собою в цю країну, щоб уникнути подальших проблем.

11 липня також набули чинності обмеження на транзит цементу, алкоголю та інших товарів до Калінінградської області. Вони передбачені п’ятим санкційним пакетом, ухваленим 8 квітня. При цьому ЄС визначив різні дати запровадження обмежень для конкретної продукції, щоб процес був поетапним.

Так, з 18 червня влада Литви вже заборонила транзит низки товарів між Калінінградською областю та рештою Росією. У відповідь МЗС росії висловило протест і вимагало скасувати заборону. Проте у Вільнюсі наголосили, що Литва не запроваджує жодних односторонніх та додаткових обмежень, і транзит товарів, які не потрапили під санкції ЄС, продовжується.

Джерело

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa