В Україні прогнозують відновлення контейнерних морських перевезень

0
Фото з відкритих джерел

Нещодавно Центр економічної стратегії провів круглий стіл по темі експорту українського зерна. На ньому прозвучала інформація щодо прогнозів Міністерства інфраструктури про перші контейнерні перевезення українським морським коридором протягом двох-трьох тижнів.

Про це повідомив заступник міністра Юрій Васьков.

Як зазначив доповідач, усі контейнерні термінали на даний час готові обробляти контейнерні судна. Майже всі вони залучені в перевалці аграрної та іншої продукції, але контейнери для них – це пріоритет, і вони ведуть перемовини з потенційними судновласниками, з контейнерними лініями.

“Сподіваюся, що протягом двох-трьох тижнів отримаємо перші заходження“, – наголосив Васьков.

З минулого тижня український морський коридор почав працювати цілодобово, сказав Васьков. На його думку, обсяги перевезення коридором можуть зрости ще щонайменше на 20%. Але найважливіше – це поновити контейнерні та поромні перевезення.

Окремо заступник міністра нагадав, що у минулому місяці коридор вийшов на рекордний обсяг експорту та імпорту – 8 млн тонн, з яких 60-65% припало на агропродукцію, тоді як решта – руда, метали, імпорт добрив.

Зараз, за словами заступника міністра, коридор працює такими ж темпами, як і в лютому, оскільки в останній тиждень погода була несприятливою. А загалом від початку роботи українського морського коридору ним пройшло понад тисячу суден, що перевезли вже майже 31 млн тонн.

“Майже досягли рівня зернового коридору, але за значно менший період часу“, – підсумував Васьков.

Нагадаємо, що Україна у серпні минулого року відкрила новий морський маршрут з Одеси, який спочатку використовувався для виходу цивільних суден, що застрягли в українських портах “Чорноморськ”, “Одеса” та “Південний” із початку повномасштабного вторгнення. А у вересні новий транспортний коридор до портів України почав працювати не лише на вихід, а й на вхід. Він також дозволив Україні розблокувати морський експорт для металургів.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa