Одеситам розповіли про новації для платників акцизного податку

0
Вікторія Талпа

Керівник Одеського управління Офісу великих платників  податків Вікторія Талпа повідомила, що Законом України від 23 листопада 2018 року №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» (далі — Закон № 2628) внесено, зміни та доповнення до статей 14, 212, 230, 232 Кодексу.

Вікторія Талпа
Вікторія Талпа

В термін з 1 травня 2019 року до 1 червня 2019 року необхідно зареєструвати в системі електронного адміністрування реалізації пального (СЕАРП) усі акцизні склади, розпорядниками яких станом на 01 липня 2019 року будуть суб’єкти господарювання, які зареєстровані платниками акцизного податку з реалізації пального.

Тобто, з з 1 травня 2019 року вводиться Реєстр платників акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та буде здійснюватися реєстрація платників акцизного податку-розпорядників акцизних складів/акцизних складів пересувних, акцизних складів/акцизних складів пересувних.

Починаючи з 1.07.2019 р. реалізація пального — це будь-які операції з фізичної передачі (відпуску, відвантаження) пального з переходом права власності на таке пальне чи без такого переходу, за плату (компенсацію) чи без такої плати на митній території України з акцизного складу / акцизного складу пересувного:

до акцизного складу;

до акцизного складу пересувного;

для власного споживання чи промислової переробки;

будь-яким іншим особам.

Також очільник Одеського управління повідомляє , що відповідно до вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального від 19.12.95 №481/95-ВР, з 1 липня 2019 року діяльність у сферах виробництва і торгівлі пальним підлягатиме ліцензуванню.

Одже, з огляду на вище зазначене Одеське управління повідомляє, що в разі з’явлення нового об’єкту оподаткування – не забудьте повідомити про це контролюючі органи за  основним місцем обліку. Для цього знадобиться форма 20-ОПП, тобто Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти пов’язані з оподаткуванням або через які ведеться діяльність, яку необхідно бути направити паперовому вигляді або засобами електронного зв’язку в електронній формі.