В Одеській області мешкають рідкісні птахи

0
В Одеській області можна побачити рідкісних птахів, що занесені до Червоної книги – болотяних сов. Мешкають пернаті на території НПП «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини.
Про це повідомляє еколог Іван Русєв на своїй сторінці у Фейсбуці.
«Безшумність польоту сов зачаровує. А зумовлено це структурою їхнього махового пір’я, яке розбиває вихрові потоки повітря і поглинає створюваний звук. Зустрічається цей хижак на усіх континентах земної кулі від тундри до напівпустель. Не оселилися болотяні сови лише в Австралії та Антарктиді. В Україні болотна сова обрала собі біотопи для проживання поблизу заболочених ділянок, на луках та полях та степових балках, іноді у паркових зонах. Їм там зручно будувати свої гнізда на землі, під кущами чи старими корчами», — розповідає вчений.
Літає птах на висоті до 50 метрів. Харчується болотяна сова мишами, полівками, водними щурами, землерийками, хом’яками, зміями, дрібними птахами, рибою і навіть комахами. Вона регулює чисельність гризунів в ареалі свого проживання.
Полювання відбувається частіше у нічний час, але може бути і рано-вранці, і у вечірній час.
«Болотяна сова в межах НПП «Тузловські лимани» нечисленна і потребує просторих степових ділянок. Однак через злочинні схеми чиновників і неохайних фермерів, багато степових територій нацпарку розорані. Повернути їм стан дикого ландшафту – одне з головних завдань найближчого часу для НПП «Тузлівські лимани»», — зазначає вчений.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa