В Одесі затримали російського агента

0
СБУ затримала в Одесі агента фсб, який шпигував за позиціями ППО поблизу Чорного моря.
Про це повідомляє пресслужба СБ України в Одеській області.
Найбільше ворога цікавили геолокації зенітно-ракетних комплексів ППО та радіолокаційних станцій, які обороняють морську акваторію та узбережжя південного регіону. У зоні особливої уваги також були об’єкти телекомунікації Одещини.
Щоб виявити координати бойових позицій Сил оборони та обʼєктів стратегічної інфраструктури, російська спецслужба задіяла свого агента з обласного центру.
Зловмисник діяв під прикриттям керівника місцевої компанії, яка працевлаштовує моряків на риболовецькі й торговельні судна. За вказівками агресора агент цілеспрямовано об’їжджав територію регіону і приховано фіксував місця можливої дислокації Сил оборони. Про отримані відомості він у вигляді текстових повідомлень та позначок на картах Google одразу «звітував» до фсб.
У разі отримання підтверджених координат підрозділів ЗСУ, окупанти планували здійснити по них прицільні ракетно-дронові удари.
Про такі плани агресора стало відомо співробітникам СБУ, які своєчасно викрили російського агента і задокументували кожен крок його розвідувальної активності.
Завдяки оперативному реагуванню Служби безпеки фігуранта вдалося затримати «на гарячому», коли він проводив дорозвідку поблизу потенційної цілі.
Також СБУ вжила комплексних заходів для убезпечення українських військ.
Під час обшуків у фігуранта виявлено фейкові посвідчення представника «редакції газети» та місцевого «водоканалу». Також встановлено, що для конспірації злочинної діяльності агент регулярно міняв гаджети та сім-карти.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру. Зловмисник перебуває під варто. Йому загрожує довічне ув’язнення.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa