В Одесі відреставрували старовинну ікону Миколи Чудотворця

0

У 2023 році талановитий одеський художник-реставратор Діана Ісаєва разом з керівником проєкту Іллею Поляковим завершили вражаючу реставрацію ікони св. Миколая Чудотворця.

Про це повідомляє Українська Служба Інформації з посиланням на Національний науково-дослідний реставраційний центр України.

Унікальний твір поєднує олійний живопис та різьблення по дереву, вкрите левкасом і позолотою на полімент. Для врятування ікони, яка мала механічні пошкодження та втрати, реставратори використали високотехнологічні методи відновлення та укріплення.

Неабияким викликом для реставраторів було збереження єдиної конструкції ікони, включаючи ікону, різьблену дерев’яну раму та кіот, без розбирання їх. Використання власноруч створеної насадки для пилососа дозволило ефективно видалити бруд з важкодоступних ділянок.

Процес реставрації включав у себе укріплення аварійних ділянок, очищення від забруднень та втрат левкасу, а також тонування реставраційних доповнень для надання іконі експозиційного вигляду. Важливим етапом відновлення стало вирівнювання потемнілого покривного шару та захист ікони лаком.

Результатом майстерної реставрації стала відновлена ікона, яка тепер знову може вражати глядачів у Музеї мистецтв Кіровоградської обласної ради.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa