В Одесі перейменували вулиці на честь Героїв України

0

З нагоди низки вагомих дат мер Одеси Геннадій Труханов підписав розпорядження щодо перейменування п’яти одеських вулиць на честь Героїв України, які загинули, захищаючи незалежність та суверенітет України.

Про це повідомляє пресслужба Одеської міської ради.

Попереднє найменування Чинне найменування Район міста Одеси
Генерала Бочарова вулиця Владислава Бувалкіна вулиця Пересипський
Марії Демченко вулиця Дениса Максишка вулиця Київський
Якутська вулиця Ігоря Бедзая вулиця Київський
Махачкалинська вулиця Віталія Блажка вулиця Пересипський
Каманіна вулиця Валерія Самофалова вулиця Приморський

На честь майстер-сержанта СБУ В’ячеслава Бувалкіна в Одесі перейменовано вулицю Бочарова. 

Вулиця Махачкалинська відтепер носитиме ім’я Віталія Блажка, який тут жив та ходив до школи. За перейменування цієї вулиці клопотала Національна гвардія України, яка 26 березня відзначає 10-річчя з дня створення.

Також 10 років минуло, як Україна тимчасово вивела Збройні Сили України з Криму. Тоді єдиним підрозділом, який зміг передислокувати всю бойову техніку, стала 10-а бригада морської авіації. Операція проходила під керівництвом Ігоря Бедзая, який відтоді проходив службу в нашому місті. На ім’я Героя в Одесі перейменовано вулицю Якутську, що розташована поруч із Меморіалом 411-ої берегової батареї.

Вулиця Марії Демченко перейменована на честь Дениса Максишка. У подальшому навколо Меморіалу планується створити ареал топонімів на честь військових російсько-української війни.

Також за клопотанням командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України вулиця Каманіна відтепер носитиме ім’я Валерія Самофалова.

Усі перейменування розглядаються Історико-топонімічною комісією при Виконавчому комітеті Одеської міської ради. До її складу входять історики, краєзнавці, громадські діячі.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa