В одеському палаці «Уніон» відбувся Всеукраїнський жіночий фестиваль «Діва».

Реальне відчуття війни відчувалося у багатьох лекціях провідних фахівців та надихаючих особистостей із різних сфер діяльності. Теми їх виступів найактуальніші: краса і жіночність, розвиток і кар’єра, мудрість і впевненість, духовність і воля… Цілком мирна тематика, проте між рядками звучав заклик до того, щоб бути стійкою до викликів часу, надійною опорою для сім’ї та чоловіків , що воюють на фронті, або повернулися з боїв… І зовсім не можна переоцінити ту волонтерську допомогу, яку надають учасниці фестивалю з метою постачання українських бійців продуктами та ліками, медичним обладнанням та дронами…

Наталія Делієва розповідає про волонтерську діяльність «Асоціації жінок України «Дія». Фото: Олег Володимирський

Наприклад, виступ голови правління ГО «Асоціація жінок України «Дія» Наталії Делієвої щодо складових успіху у будь-якій справі визначали лише риси характеру та можливості для досягнення поставлених цілей. Але її фото разом із подругами на тлі фронтових буднів разом із бійцями та доставлених на фронт вантажів розповідали про сталість подібних відряджень. Міжнародний резонанс набула й ідеологічна діяльність «Дії» в організації імерсивних виставок, які розповідають про культуру України та її народ у різних країнах світу.

Навряд чи хтось із численних учасників майстер-класу «Як знайти пристрасть в ароматах» одного з найвідоміших парфумерів України Дмитра Мілютіна» міг припустити, що він входить до найдієвіших волонтерів країни. За два роки війни він придбав для бойових підрозділів ЗСУ дві вантажівки та один броньований джип, чотири тисячі фронтових нош та термоковдр, а також спеціальне оптичне обладнання для діяльності розвідників. Загалом його внесок у майбутню перемогу сьогодні становить понад 10 мільйонів гривень.

Дуже органічним та цікавим був виступ Олени Палашек, у якому прозвучали її вірші, пісні та оповідання. Фото: Олег Володимирський

Тема війни знайшла своє відображення і у творчості артистів, які радували своєю майстерністю учасниць фестивалю. Особливого враження в цьому плані залишила композитор, письменник, виконавець своїх пісень Олена Палашек. Вона написала серію зворушливих оповідань під загальною назвою «Маневри кохання на війні», які разом із її піснями стали складовою її концерту. Червоним рядком її вистави стали чотири рядки її вірша, які Олена написала буквально за кілька годин до виходу на сцену:

«Війна податок стягує сльозами.
А нині доля жіночки в строю:
коли душа розпята ворогами,
біль пропускати крізь любов свою.

Сольний концерт видатної оперної співачки Марини Максакової став головною «родзинкою» фестивалю. Фото: Олег Володимирський

Невигубне бажання жінки бути завжди красивою та привабливою. І навіть за часів тяжких випробувань.

— Маю зауважити, що в останні два роки в нашому центрі естетичної медицини та косметології Esthetic clinic з’явилися нові клієнти, які раніше не користувалися нашими послугами, — каже творець центру, дієтолог та терапевт Людмила Ярошенко. — За їхніми словами вони вирішили стати красивішими та стрункішими. , щоб протистояти постійному стресу у зв’язку з війною Часто цей негатив заїдається і не призводить до здоров’я. А наша система великою мірою прибирає негативні переживання та створює стимул для внутрішньої та зовнішньої досконалості.

Подібні практики для відновлення жінок були викладені і в лекціях психологів, експертів з розкриття потенціалу особистості, жіночності та самореалізації, лідерів думок та мотиваторів, консультантів із здорового способу життя, стилістів та дизайнерів. І навіть астрологи, енергопрактики, психосоматологи та нумерологи пропонували свої методи вирішення проблем та руху до розвитку.

На стендах у фойє фестивалю можна було познайомитися з наймоднішими пропозиціями українських ювелірів та дизайнерів. Фото: Олег Володимирський

— Привабливість фестивалю «Дива», на мій погляд, полягає в тому, що кожна її учасниця, яка бажає мати щасливу сім’ю, талановитих дітей та люблячого чоловіка, знайти себе та своє покликання у соціальному житті за бажання може отримати відповідні знання та навички, потужний імпульс для реалізації свого потенціалу,- ділиться своїми враженнями авторка та ведуча телеканалу «Готуємо для коханих», член «Клубу успішних жінок» Олена Бесєдовська. — Можу сказати, що після торішнього фестивалю я переклала роботу свого каналу повністю українською мовою, організувала успішний продаж своєї книги «Бессарабська кухня» у США та Канаді. А днями отримала запити на книгу із Перу. Варто також зауважити, що під час фестивалю кожна з учасниць має нові бізнес-проекти, друзі та соратники, варіанти співпраці, ідеї та оптимізм.

Понад одну тисячу жінок взяли участь у заходах фестивалю. У чотирьох залах палацу та кількох кабінетах протягом двох днів проходили лекції, практичні заняття, дегустації, навчальні ігри, зустрічі.

Саме з такими оптимістичними надіями та радісним настроєм йшли з розкішного палацу «Уніон» учасниці фестивалю після гала-концерту, сюрпризів та заключних слів Генерального директора фестивалю «Діва» Ірини Сидорук. За чотири місяці підготовки під її керівництвом було проведено колосальну роботу із залучення спонсорів та однодумців, сімдесяти найкращих лекторів та експертів, організовано команду волонтерів… У результаті вийшло чудове свято, народжується новий бренд Одеси та її прекрасної половини.

Генеральний директор фестивалю «Діва» Ірина Сидорук у ці тривожні дні втілює в собі найкращі риси української жінки: красу та патріотизм, цілеспрямованість та комунікабельність, твердість та гнучкість, мудрість та діловитість та багато іншого… Фото: Олег Володимирський

Ініціатива та витвір Ірини Сидорук, на мій погляд, актуальний зараз і ще більше буде затребуваний після того, як українські бійці переможно повернуться з фронту. Їм після найважчих випробувань доведеться повертатися у мирне життя, у свої сім’ї, до своїх матерів та подруг, будувати свою кар’єру. І це, як кажуть психологи та історія, буде не так просто. У майбутній ситуації швидше за все на жінок ляже основна турбота та підтримка своїх чоловіків.

А чи готові вони самі у майбутньому взяти участь у подібному фестивалі, але лише для чоловіків? А ось у цьому я дуже маю сумнів. Але може Ірині Сидорук із її організаторськими талантами вдасться здійснити подібний проект?

Олександр Федоров,
член Міжнародної федерації журналістів

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa