Згідно з даними ІА «АПК-Інформ», минулого тижня в дунайських портах Одещини фіксувалося зниження цін на фуражну кукурудзу.

Вказана ситуація зумовлена низьким попитом імпортерів, особливо з Туреччини, які заявляли про намір купувати українське зерно зі знижкою більш ніж 25% і очікували вступу в дію цього дисконту. Це підкріплювалося подальшим поширенням у ЗМІ інформації з посиланням на високопоставлених турецьких чиновників про начебто досягнення домовленості щодо надання їм знижки на агропродукцію, яку буде перевезено з порту Одеси в Стамбул у рамках спільної угоди між Анкарою, Києвом і Москвою.

Ціни попиту імпортерів на кукурудзу на базисі FOB у портах Рені та Ізмаїл знизилися в середньому ще на 25 USD/т – до 225-235 USD/т з поставкою в липні-серпні, при цьому ціни пропозиції здебільшого були не нижчими за 240 USD/т. Водночас ціни попиту на кукурудзу в портах Рені та Ізмаїл на умовах СРТ-порт знизилися ще на 5-25 USD/т – до 185-195 USD/т, а в гривневому еквіваленті здебільшого не перевищували 6500 грн/т.

Зазначимо, що ціни попиту на зернові з доставкою до порту Констанца (Румунія) в липні-серпні й надалі фіксувалися в межах 270-285 EUR/т.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa