З початку року (станом 19 грудня 2021 року) надходження до державного бюджету від оренди державного майна склали 1,6 мільярда гривень або на 23% більше, ніж минулоріч, сума за цим напрямком становила 1,3 млрд грн.

За цей період було проведено 3792 аукціони з оренди держмайна за новими прозорими правилами на електронних аукціонах, під час яких ріст орендної ставки в середньому становив 45%. Найбільше надходжень за результатами торгів впродовж року держава отримала у листопаді — 9,6 мільйона гривень.

Голова Фонду Держмайна Дмитро Сенниченко наголосив, що ринкові механізми завжди демонструють високу ефективність.

«Фонд держмайна провів масштабний аудит державної власності, прибравши з тіньових схем держустанов мільйони квадратних метрів нерухомості. Після цього ми створили своєрідний «маркетплейс» державних об’єктів, що надаються в оренду. Онлайн-аукціони дозволяють оцінити попит на кожний конкретний об’єкт, сформувавши його ринкову вартість. В результаті держава отримує максимально можливі прибутки з кожного лота», — наголосив Дмитро Сенниченко.

У Фонді держмайна також визначили об’єкти з найвищим рівнем місячної орендної ставки за рік.

Найдорожчою стала частина приміщення зони безмитної торгівлі пасажирського терміналу Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького. Остаточна місячна орендна плата за вказаний об’єкт за результатом аукціону з продовження договору оренди зросла в 10 разів від стартової ціни, склавши 3,7 мільйона гривень.

Також за 1,1 мільйона гривень на місяць передано в оренду Єдиний майновий комплекс державного науково-виробничого підприємства «Укрмеханобр» в місті Кривий Ріг.

Ще один з найдорожчих об’єктів оренди — цілісний майновий комплекс «Одесавинпром». Стартова місячна орендна плата на аукціоні з продовження договору оренди склала 751,3 тисячі гривень.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa