Державна кваліфікаційна комісія моряків (ДККМ) у складі Адміністрація судноплавства запрацювала в Одесі.

Як повідомили в пресслужбі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Одеса стала другим містом, в якому моряки можуть отримувати кваліфікаційні документи та складати іспити.

Одеська ДККМ розглядатиме заяви моряків та ухвалюватиме рішення щодо підтвердження компетенцій, а також проводитиме тестування за міжнародно визнаною системою CES 6.0.

Повний перезапуск складу та функціоналу ДККМ – одна з вимог нової процедури підготовки та дипломування моряків, яка регламентується постановою Уряду від 30 грудня 2022 року.

14 лютого в Україні запрацювала нова Державна кваліфікаційна комісія моряків у Києві. За неповний місяць роботи Комісія ухвалила понад 200 рішень про підтвердження професійної компетенції моряка. Обґрунтовані відмови отримали 19 моряків.

Члени ДККМ присутні під час CES-тестування та після його завершення одразу ознайомлюють моряка з результатами.

Результати та сертифікат оформлюються автоматично, що унеможливлює зовнішній вплив та нівелює корупційні ризики. Вже вдало складені 15 іспитів, за результатами яких моряки отримали відповідні сертифікати за підписом ДККМ.

На сьогодні єдиний законний спосіб отримати кваліфікаційні документи – звернення  у встановленому порядку до Адміністрації судноплавства чи Моррічсервіс.

Наразі команда Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Адміністрації судноплавства працюють над впровадженням дистанційної подачі документів. Невдовзі у моряка з’явиться можливість отримувати послуги у сфері дипломування через портал Дія.

В міністерстві наголосили, що легітимними є ті кваліфікаційні документи, які видані виключно Адміністрацією судноплавства. Документи, що були видані іншими органами, є незаконними.

Інспекція з питань підготовки та дипломування моряків на фінальній стадії ліквідації. Діяльність вебсайту ІППДМ, які треті особи намагалися реанімувати з метою власної вигоди, повністю припинена. Це також стосується використання додатка «Електронний Кабінет Моряка», його функціонування не передбачено жодним нормативно-правовим актом, а отже, не несе жодних правових наслідків.

Джерело

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa