В рамках ОМКФ відбудеться виставка фотоархіву Леоніда Бурлаки «Крихка пам’ять»

0

17 липня у Грецькому Фонді Культури (Червоний провулок, 20) відбудеться відкриття виставки «Крихка пам’ять. Фотоархів Леоніда Бурлаки»  за матеріалами фотоархіву відомого українського кінооператора, який найбільш відомий операторською роботою в картині Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна» (1979).

Pamiat

Вхід на відкриття експозиції 17 липня є  вільним для усіх бажаючих. Виставка є частиною міждисциплінарного проекту Fragile Memory/Крихка пам‘ять, що також включає в себе документальний фільм та наукове дослідження. Частина виставки експонувалася в Києві в 2018 році та в Кракові в рамках Краківського міжнародного кінофестивалю в травні/червні 2019, де викликала неабиякий інтерес у публіки. Цього року в рамках ОМКФ автори покажуть розширену спеціально підготовлену колекцію, що складається з унікальних матеріалів. Особливою родзинкою виставки стане відкриття 17 липня, під час якого відбудуться зйомки частини документального фільму з однойменною назвою.

В березні 2017 року в Одесі було випадково знайдено фотоархів Леоніда Бурлаки. Частина фотоархіву була віднайдена в дуже поганому стані, а спосіб збереження був не схожий на той, що зазвичай використовував Леонід Бурлака. Деякі плівки були пошкоджені, деякі з них розірвані та збереглися лише частково. Під час процесу дигіталізації плівок було встановлено, що архів датований 1964 роком та складається з декількох серій: фотографія, що ілюструє повсякденність студентів ВГІКу, фотографічні експерименти з формою, документація знімального процесу.

Руйнація емульсії, яка на деяких фотографіях часткова, а в інших випадках повністю знищує зображення – це пряма метафора людської пам’яті. Пам’ять руйнує зайве, або болісне, залишаючи тільки фрагменти, які ще іноді можна прочитати на зображеннях, що майже повністю зникли. Ця знахідка поставила одразу багато запитань: чому частина особистих фотографій митця потрапила в статус «захованого зображення», та довгі роки зберігалася окремо від основного архіву? Чи може приватна історія розповісти більше ніж просто біографію?

Леонід Бурлака – український кінооператор, найбільш відомий операторською роботою в картині Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна» (1979), що була знята в Одесі. Зняв понад 40 кінофільмів і близько 20 телевізійних. Працював з такими режисерами, як Петро Тодоровський, Григорій Поженян, Валентин Козачков, Вадим Лисенко та ін. Як режисер у 1990 році поставив короткометражний фільм «Ва-же-лі»/(рос.)«Ры-ча-ги» за мотивами однойменного оповідання Олександра Яшина. Член Національної спілки кінематографістів України (1969). Заслужений діяч мистецтв України (1994), Кавалер ордену «За заслуги» III ступеня (2009)

Куратори проекту:

Ігор Іванько, кінооператор

Вікторія Мироненко, кандидат мистецтвознавства, дослідник фотоархіву

Офіційне відкриття — 17 липня о 18.00. Вхід на відкриття вільний

Виставка триватиме з 15 до 26 липня

Місце проведення: Φιλική Εταιρία — Греческий Фонд Культуры Червоний провулок, 20

Понеділок-п’ятниця: 10.00-17.00

Субота: 10.00-13.00

Вхід вільний