Текст соглашения между оппозицией и властью в Одессе

0

Инициированные председателем Одесской областной государственной администрации переговоры, цель которых – демонстрация политического единства на региональном уровне, завершились подписанием специального соглашения. Таким образом, одесские политики, независимо от партийной принадлежности, взяли на себя полную ответственность за сохранение мира и спокойствия в регионе.

Подписи под документом поставили представители ПАРТИИ РЕГИОНОВ, ПП «Удар Виталия Кличко», «Батьківщини», «Фронта змін», «Партии Зеленых Украины», «Родины», Народной Партии, Социалистической партии Украины, а также Коммунистической партии Украины.

«Свобода» данный текст подписывать отказалась.

Текст соглашения (на языке оригинала).

СПІЛЬНЕ ЗВЕРНЕННЯ КЕРІВНИКІВ РЕГІОНАЛЬНІХ ОРГАНІЗАЦІЙ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ

Ми, керівники обласних та міських партійних організацій, депутати місцевих рад від різних політичних сил, усвідомлюючи спільну відповідальність за збереження миру та спокою в регіоні, життя і добробуту всіх громадян України, обговоривши за круглим столом непросту ситуацію, що склалася в Одесі та області,

ЗВЕРТАЄМОСЬ

до всіх мешканців Одещини, незалежно від їх політичних поглядів та ідеологічних переконань, і просимо їх і надалі виявляти притаманну їм мудрість, стриманість і толерантність.

У тому, що політичне протистояння в регіоні носить переважно мирний характер, є заслуга і місцевої влади, і представників опозиції.

Ми засуджуємо пропаганду нетерпимості, навішування ярликів, нагнітання обстановки, заклики до силових рішень. Ми переконані, що збереження миру в регіоні можливо тільки на підставі взаємної поваги і співпраці. Всі політичні процеси мають рухатися в конституційному руслі, відповідно до законодавства, за умови неухильного дотримання законів України та поваги до прав громадян.

Ми, представники партійних організацій, що належать до різних політичних сил і дотримуються різних поглядів, рішуче засуджуємо і вважаємо абсолютно неприпустимими будь-які силові сценарії вирішення політичної кризи.

Ми впевнені, що вихід з нинішньої ситуації можливий тільки за умови гарантій дотримання прав і свобод громадян, в тому числі на мирні зібрання.

Ми рішуче засуджуємо нагнітання релігійної, національної, політичної, ідеологічної ворожнечі між громадянами України і вважаємо абсолютно неприпустимою дискримінацію людей за будь-якими ознаками.

Ми переконані в необхідності забезпечення прав і гарантій діяльності засобів масової інформації, різко засуджуємо будь-яке насильство по відношенню до журналістів.

Завдяки мудрості, стриманості та зваженості одеситів всім нам вдається уникнути насильницьких дій. Ми переконані, що Одеса залишиться столицею української толерантності і позитивним прикладом для всієї України. Зі свого боку, ми готові йти назустріч один одному, координувати свої зусилля і робити спільні кроки по збереженню миру і спокою в місті та регіоні.