Одеським бізнесменам розповіли про нові можливості програмних РРО

0
Вікторія Талпа

Нещодавно зазнав змін Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та Податковий кодекс України в частині розрахунків у сфері торгівлі та послуг. Про основні моменти майбутніх нововведень розповіла начальник Одеського управління Офісу великих платників податків ДПС Вікторія Талпа.

Вікторія Талпа
Вікторія Талпа

Новації, у рамках податкової реформи, мають на меті вивести велику частку економіки з «тіні». Часом недобросовісні представники бізнес-середовища проводять оптимізацію за рахунок великої кількості ФОПів, тож зміни у законодавстві покликані унеможливити такі випадки задля покращення конкурентного середовища, збільшення ефективності податкового адміністрування та державного контролю за розрахунковими операціями, очистити великий бізнес від нечесних його представників.

Нововведення стосуватиметься тих суб’єктів господарювання, які здійснюють:

— реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

— реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

— роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;

— діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена у п.11 ст.9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»;

— діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

— діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення;

— реалізацію текстилю (окрім реалізації за готівкові кошти на ринках);

— реалізацію деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується КМУ.

Окрім того, з 1 січня 2021 року застосування РРО стане обов’язковим для всіх фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку другої, третьої та четвертої груп.

Незважаючи на те, що законопроект стосується більшою мірою малого та середнього бізнесу, проте великим компаніям нововведення теж принесуть свій зиск.

Одним з нюансів змін є запровадження новітніх РРО. До речі, великими платниками податків, які обслуговуються в Одеському управлінні наразі використовується близько 1900 реєстраторів розрахункових операцій, з них левова частка – великими компаніями, які займаються оптової та роздрібної торгівлі та підприємствами сфери промислового виробництва. Тож великий бізнес, згідно з нормами Законів №128-ІХ та № 129-ІХ, які запрацюють з 19 квітня, матиме альтернативу класичним касовим апаратам – програмне РРО.

Передбачається, що це будуть технологічні комплекси, які дозволять реалізувати фіскальні функції не через фіскальний модуль, а через «фіскальний сервер контролюючого органу». Підтвердження достовірності переданих даних буде реалізовуватись через цифровий підпис, технології передачі даних Національного банку України тощо.

Програмне забезпечення для використання новітніх РРО пропонується бізнесу безкоштовно. Разом з тим великі компанії матимуть змогу розробити свій програмний продукт.

Наразі розробляються нормативно-правові акти, відповідно до яких буде удосконалено програмне забезпечення та проводитимуться тестування для того, щоб зробити перехідний період для бізнесу максимально комфортним.