Одеситів запросили ознайомитися з історією сучасної Німеччини

0

1 листопада в Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова в рамках «Тижнів Німеччини в Україні» відбулося урочисте відкриття виставки постерів «Від мирної революції до німецької єдності» та інсталяції «Стіна та люди», присвячених 30-річчю падіння Берлінського муру.

vist_5

Захід пройшов за участі т. в. о. Міністерства Закордонних Справ України в Одесі пана С. В. Орлова, керівника департаменту міжнародного співробітництва і маркетингу Одеської міської ради пані О. А. Олійникової, проректора ОНУ професора В. М. Хмарського, представників дипломатичних місій, акредитованих в Одесі, студентів факультету міжнародних відносин, політології, соціології та романо-германської філології та численними запрошеними на захід.

vist_2

У привітальних промовах  було підкреслено значення знесення стіни як ідеї початку відліку нового часу в житті Європи.

Для володіючих німецькою мовою була можливість за допомогою QR-кодів, розміщених на виставкових плакатах, переглянути відеоінтерв’ю з людьми, які стали очевидцями подій мирної революції.

Концепція виставки була розроблена німецьким істориком д-ром Ульрихом Мелертом за підтримки Федерального фонду дослідження диктатури СЄПН та Уповноваженого федерального уряду у справах нових федеральних земель.

vist_3

Між тим, головою ГО «Німецька молодь в Одеському регіоні» пані Лях була представлена інсталяція із фрагментами Берлінського муру, датою зведення – 1961 р. та датою зрушення – 1989 р., присвяченої численним жертвам свавілля в Німецькій Демократичній Республіці і у Східному Берліні, які намагалися перетнути кордон. Проект став можливий за фінансової підтримки Посольства ФРН в Україні.

vist_4

Приурочений до 30-річчя падіння Берлінського муру захід став необхідним насамперед для покоління, яке виросло и живе в атмосфері свободи та поваги до прав людини, і має знати, якою ціною ці загальнолюдські цінності були здобуті.

vist_1

Захід був ініційований Почесним консулом Федеративної Республіки Німеччина в Одесі паном О. М. Кифаком та ГО «Німецька молодь в Одеському регіоні».

Виставка триватиме до 15.11.2019 р.  дреса: ОНУ ім. І. І. Мечникова, Французький бульвар, 24/26.