В.о. начальника Південного управління Офісу великих платників податків ДПС Наталя Гулакова розповіла про найпоширеніші помилки у податковій звітності з рентної плати, яких, зокрема, припускаються користувачі радіочастотного ресурсу та видобувачі корисних копалин.

Наталя Гулакова

Відповідно до п.1 ст. 254 Податкового кодексу України, платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України відповідно до законодавства про радіочастотний ресурс та, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування на підставі відповідних ліцензій та дозволів.

«Аналіз податкової звітності з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за вересень 2020 року встановив непоодинокі методологічні помилки заповнення додатків до Податкової декларації з Рентної плати», — зазначила в.о. начальника Південного управління Офісу великих платників податків Наталя Гулакова.

Очільниця зауважила, що найбільш поширеними з них є застосування невірних ставок рентної плати, понижувальних та підвищувальних коефіцієнтів, кодів видів радіозв’язку

Наталя Гулакова звернула увагу, що у колонці 7 додатка 4 до Декларації зазначаються, передбачені п.4 статті 254 Податкового кодексу України, ставки Рентної плати.

Також у колонці 2 додатка 4 до Декларації слід зазначати коди виду радіозв’язку, передбачені додатком 15 наказу Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719 «Про затвердження форми Податкової декларації з Рентної плати».

У колонці 6 додатка 4 до Декларації слід зазначати понижувальні та підвищувальні коефіцієнти, які передбачені статтею 254 ПКУ.

Відповідно до підпункту 252.1.1 пункту 252.1 статті 252 Кодексу, платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин, є суб’єкти господарювання, які набули права користування об’єктом (ділянкою) надр на підставі отриманих спеціальних дозволів на користування надрами в межах конкретних ділянок надр з метою провадження господарської діяльності з видобування корисних копалин в межах зазначених у таких спеціальних дозволах об’єктах (ділянках) надр.

Керівник Південного управління наголосила, що за результатами аналізу податкових декларацій з рентної плати та додатків 1 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин» та додатків 2 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини» до податкової декларації з рентної плати встановлено, що платниками досить часто подаються податкові декларації з рентної плати з відображенням в блоці рядка 6 даних про анульовані, недійсні або неіснуючі Дозволи.

«У такому випадку мають місце порушення порядку обчислення податкових зобов’язань з рентної плати та складання податкової звітності», — підкреслила керівник.

Підсумовуючи, Наталя Гулакова закликала платників рентної плати дотримуватись порядку заповнення реквізитів звітності, порядку усунення помилок декларування податкових зобов’язань та не припускатися їх у подальшому, аби не наражати себе на штрафні санкції.

Нагадуємо, що 9.11.2020 добігає кінця термін подання декларації з рентної плати платниками, у яких податковий звітний період дорівнює календарному кварталу.

Разом з тим, за жовтень платники рентної плати звітують до 20.11.2020.