В Одеській області зафіксували продаж соняшникової макухи з міста Чорноморськ з сальмонелою. У разі продажу цієї продукції треба повідомити в управління.

При спробі вивезти вантаж до Німеччини знайшли Salmonella Rissen у соняшниковій макусі. Мова йде про товар RASFF від 25 листопада 2022 року №2022.6880 Експортер: ТзОВ «РИСОІЛ Україна», вул. Транспортна, 28, м. Чорноморськ, Одеська обл., 68001) до Німеччини (отримувач: Haneberg & Leusing GmbH & Co. KG, Germany; імпортер: H.Bögel GmbH & Co. KG, Germany).

“У разі виявлення вказаного вантажу в обігу просимо повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області,– закликали у повідомленні.

Зазначимо, сальмонела викликає тяжке захворювання – сальмонельоз.

Для довідки:

Зазвичай від моменту зараження до появи перших ознак інфекції проходить від 12 до 24 годин, але іноді цей період може становити від 6 годин до трьох діб. Часом у людини не з’являється симптомів хвороби, незважаючи на те, що в її сечі і випорожненнях можна виявити сальмонел. У цьому випадку лікарі ставлять діагноз «бактеріоносійство» і призначають лікування. Зазвичай сальмонельоз протікає в так званій локалізованій формі, тобто у вигляді гастриту або ентериту. У цьому випадку виникають наступні ознаки:
– досить різкий підйом температури;
– біль в животі, при чому больові відчуття локалізуються у його верхній частині;
– нудота;
– сильний озноб;
– блювота;
– через кілька годин у хворого починається пронос;
– іноді у хворих спостерігаються помилкові позиви на випорожнення кишечника.

Через прискорений стілець і ​​щедру блювоту у пацієнта може розвинутися зневоднення, для якого характерні такі ознаки:
– відчуття спраги;
– порушення свідомості (апатія і пасивність);
– брадикардія;
– здуття живота;
– зниження артеріального тиску;
– висипання на шкірі;
– профузний піт.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa