Одещина знаходиться на другому місці в Україні за кількістю виявлених любителів країни-агресора та інших потенційних колаборантів.

Перше місце у антиукраїнському рейтингу регіонів отримала Луганщина.

Про це під час брифінгу повідомив керівник Одеської обласної прокуратури Сергій Костенко.

За його словами, наразі в регіоні розслідують 18 кримінальних проваджень за фактами посягання на територіальну цілісність України, шість щодо державної зради та два щодо пособництва державі-агресору. Судять шість обвинувачених у зраді, 24 — у посяганні на територіальну цілісність та двох обвинувачених у несанкціонованому поширенні інформації.

За фактами колабораційної діяльності суди розглядають 20 обвинувальних актів, а взагалі в регіоні розпочато 71 провадження, 10 обвинувачених засуджені.

Також правоохоронці з початку року почали близко 50 кримінальних проваджень за фактами виправдовування російської агресії та глорифікації її учасників. У судах вже розглядають 31 обвинувальний акт, а 19 обвинувачених вже засуджені.

Загалом за результатами розгляду у судах таких матеріалів суди винесли 74 обвинувальних вироки.

«Щодо того, чи є ця робота достатньою, то якщо явище є, то робота недостатня, але щоб ви розуміли наше навантаження, Одещина посідає друге місце за кількістю виявлених осіб та направлення проваджень до суду таких справ після Луганщини. Ми самокритично ставимося до нашої роботи, але з огляду на ситуацію в регіоні наразі можемо сказати, що результати нашої роботи є», — зазначив прокурор області.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa