На Одещині впроваджують інвестиційний проєкт «Квітуча громада»

0

В рамках співпраці між Сергіївською селищною радою, що на Одещині, та Агенцією регіонального розвитку Одеської області для Сергіївської селищної громади було розроблено документацію інвестиційного проєкту «Квітуча громада – Flower сommunity».

Про це повідомляє інформаційне агентство «Юг.Today».

Суть інвестиційного проєкту полягає, насамперед, в охороні та відновленні навколишнього середовища та комплексному благоустрої території Сергіївської громади.

«Всім відомо, що одним з основних лікувальних факторів Сергіївського курорту є клімат, який обумовлений безпосередньою близькістю моря, лісопарковою зоною та степовими просторами, що знаходяться від курорту на півночі.

Водночас, питання природного комфорту в зоні курорту, включаючи озеленення та охорону земель на території громади, а також численних санаторіїв вирішуються здебільшого ситуативно.

Вважаємо, що для подальшого успішного розвитку нашої громади потрібно більше акцентувати на системному озелененні, на комфорті мешканців та гостей, що б вносило свій позитивний вклад в туристичну привабливість Сергіївського курорту», – зазначають у громаді.

Одними з основних цілей проєкту визначають подолання наслідків післявоєнної кризи, а також створення на території Сергіївської громади упорядкованого, екологічно комфортного та красивого середовища, гідного її лікувального та рекреаційного потенціалу.

«Проєкт «Квітуча громада – Flower сommunity» покликаний забезпечити належні умови для оздоровлення відпочиваючих, надавати послуги лікування та реабілітації у місцевих санаторіях людям, які постраждали під час бойових дій, створити місця додаткової зайнятості для мешканців громади у міжсезонний період.

На нашу думку, завдяки своїй новизні та актуальності, цей проєкт здатний зацікавити як потенційних інвесторів, так і мешканців самої громади», – додають посадовці.

В процесі реалізації даного проєкту заплановано:

  • створення спеціалізованого комунального підприємства, до завдань якого входитиме комплексний благоустрій та озеленення території громади;
  • створення комплексної виробничої бази благоустрою та озеленення (саджанці декоративних чагарникових порід, декоративних та фруктових дерев, лікарські рослини та фітопрепарати тощо);
  • реконструкція та оновлення існуючих зелених насаджень, благоустрій та озеленення у громадському та приватному секторах господарювання;
  • реалізація комплексних локальних проєктів благоустрою та озеленення територій об’єктів лікування та оздоровлення;
  • здійснення заходів щодо зміцнення схилів прибережної зони;
  • здійснення заходів щодо зменшення ймовірних забруднень водно-болотних угідь.

Проект охоплює 7-річний період і розрахований на реалізацію у два основні етапи.

На першому етапі реалізації проєкту планується виведення дільниці «Зелене господарство» на беззбитковий рівень.

На другому етапі реалізації проєкту заплановано досягти стабільного прибутку, за рахунок якого дільниця «Зелене господарство» зможе зміцнювати свою професійну та матеріально-технічну базу, а також значно зменшити витрати громади на благоустрій та озеленення місць загального користування.

При розширенні зони дії проєкту та збільшенні обсягу робіт (послуг) на даному етапі очікується також можливість створення місць додаткової зайнятості (25 – 90 осіб) для місцевого населення у міжсезонний період.

«Наша громада прагне розвиватись та покращувати добробут своїх мешканців, нарощувати конкурентоспроможність, збільшувати інвестиційну та туристичну привабливість!

Щиро дякуємо Агенції регіонального розвитку Одеської області за підтримку нашої ініціативи, за докладання всіх зусиль стосовно відновлення та процвітання громад Одеського регіону!

Засвідчуємо про свої наміри подальшої плідної співпраці на благо нашої громади, області та її мешканців!» – висловили подяку представники громади.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa