На Одещині вчені виявили величезні зграї літаючих мурах

0
У Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на Одещині, вчені виявили багатомільйонні зграї літаючих мурах. Вони тисячами кружляють в небі над морем і над лиманами.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
«Ми ідемо на завдання по маршруту по піщаному пересипу, вздовж лиманів і бачимо у морський воді, на піску, на мулові велику кількість мурах. А на узбережжі лиману Бурнас вже декілька днів мурахи збираються мільйонами, спарюються, а потім гинуть і падають у воду. На 1 кВ м можна нарахувати десятки тисяч мурах. Загалом на маршруті налічувалось декілька мільйонів мурах. А на лимані Бурнас за декілька днів скупчилось якщо взагалі можна оцінити … десятки мільярдів. Зараз несподівано рано по строкам (впливає зміна клімату) в них шлюбний час (в минулому році на Тузлівських лиманах таке явище було в червні)», — розповідає вчений.
Мурахи – досить поширений вид комах у Причорномор’ї.
«Коли мурашина колонія природно готова до розширення, зрілі крилаті мурахи готові зайняти центральне місце, і, як за сигналом тривоги, всі вони отримують сигнал залишити мурашник. Єдина мета їхнього життя тепер – спарювання, після чого самки засновують нову колонію. Погодні умови повинні бути відповідними — яскраве сонячне світло, слабкий вітер, висока вологість і тепла температура, бажано після 3-4 днів дощу — всі умови і вони відлітають. Величезні зграї, літають і приземляються, «приводняються» від безсилля, деяких підбирають птахи, деякі успішні, деякі ні, сотні тисяч, мільйони тонуть у морі і лиманах перетворюються на біологічний пил, дуже корисний для кефалевих риб», — зазначає Іван Русєв.
Влітку в період шлюбного польоту всі молоді матки (тобто самки здатні до запліднення) і народжені для цього самці мають крила і літають. Робочі особини у всіх видів безкрилі. Всі самки після польоту відкушують або скидають свої крила. Самці потрібні тільки в період розмноження, а потім вмирають самі або їх вбивають родичі, не бажаючи годувати зайві непотрібні роти.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa