На Одещині спостерігаються величезні рої комах

0
У Національному природному парку «Тузлівські лимани», що на півдні Одещини, з’явилися перші рої комарів — дзвінців.
Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомляє еколог Іван Русєв.
«Після потужних теплих вітрів з Півдня, коли сильно прогрілася земля, над трав’янистими угрупованнями, над величезною мілководною та вологою частиною НПП «Тузлівські лимани», уже пару днів, наче клуби диму, піднімаються вгору скупчення комах. Це перші тисячі комарів-дзвінців, чисельність яких у НПП «Тузлівські лимани» може обчислюється мільярдами», — відмічає вчений.
Зі слів Івана Русєва, це одні з наймасовіших комах національного парку. У цей період року і до середини жовтня, в теплі дні, ще буде тривати роїння цих дивовижних комах.
«Вдень, особливо у спеку, комарів немає, вони ховаються під листям, у сирих місцях. З’являються зазвичай увечері, особливо у безвітряну погоду, або в теплий ранок. Вітер заважає комарам збиратися в хмари, які іноді досягають величезних розмірів, і тому здається, що у вітряну погоду комарів менше. Насправді їхня кількість не залежить ні від напряму вітру, ні від його наявності взагалі. І не слід лякатися кількості таких комарів. Ці малюки з пухнастими вусиками зовсім не небезпечні. Вони та й кусати не можуть, на відміну від своїх побратимів — настирливих комарів», — розповідає вчений.
Харчується комарик лише на стадії личинки – детритом та мікроорганізмами. Дорослі особи комарів самців взагалі не харчуються, їх ротові органи недорозвинені, тому говорити про укуси цих комарів, не доводиться.
«Не дивно, що вони – дзвінці видають такий дзвін. Рой комарів лише плавно коливається, а окремі особини, що знаходяться в ньому, то різко злітають вгору, то падають вниз і при цьому видають різкий дзвін, відсутній при звичайному польоті. Такий дзвін виходить лише тоді, коли крила комара роблять понад 600 змахів на секунду», — зазначає еколог.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa