На Одещині провели операцію з використанням апарату для високочастотного зварювання живих тканин

0

У Болградській районній лікарні, що на Одещині, провели першу операцію з використанням апарату для високочастотного зварювання живих тканин.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

На початку цього року у рамках програми Національної служби здоров’я України Болградська центральна районна лікарня придбала нове сучасне медобладнання вітчизняного виробництва, яке успішно використовується у хірургічній практиці, починаючи з 2002 року.

За цей час високочастотне зварювання живих тканин (ВЧ ЗЖТ), розроблене в ІЕС ім. Є. О. Патона НАН України у тісній співпраці з провідними медичними організаціями України, показало свою ефективність. Було освоєно більше 150 різних хірургічних методик і щорічно за допомогою апаратів, які використовують ВЧ ЗЖТ — електрокоагуляторів зварювальних високочастотних — проводиться в середньому 25-30 тисяч хірургічних операцій у таких областях, як загальна та абдомінальна хірургія, травматологія, пульмонологія, проктологія, урологія, гінекологія та ін.

Генеральний директор Болградської районної лікарні, лікар-хірург Віктор Дішлі зазначив, що кожен третій пацієнт Болградської ЦРЛ страждає від гемороїдальних вузлів чи вен та потребує оперативного втручання.

«Ми купували цей апарат саме для лікування цих видів захворювань. Перша операція вже позаду, і вона перевершила всі наші очікування. І ми, і пацієнт змогли переконатися у переваги цього медобладнання вже на особистому досвіді», – керівник лікарні.

Переваг у цього медобладнання справді чимало. Це – безкровне, швидке, зручне для хірурга та малотравматичне для пацієнта виконання оперативних втручань, надійний гемостаз; надійність та герметичність з’єднання тканин без застосування шовних матеріалів; відсутність нагноєнь, некрозу тканин та сторонніх тіл у рані; зниження крововтрати більш ніж на 50%; скорочення тривалості операцій на 20…50%; впевненість лікаря в тому, що він видалив усю патологічну ділянку під час операції; швидка післяопераційна реабілітація; можливість хірургічного лікування хворих, які вважалися неоперабельними.

«Судіть самі: якщо раніше, після проведення операції на венах, пацієнт два тижні залишався прикутим до ліжка, а потім ще два місяці перебував на лікарняному на реабілітації, то зараз усі ці процеси скорочені в рази. Те саме стосується і операцій з видалення гемороїдальних вузлів», – наголосив Віктор Дішлі.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa