На Одещині плодоносить дуже корисна рослина

0

В Одеській області плодоносить терен — для нього вже настала пора збору. Ягоди терену мають масу корисних і навіть лікувальних властивостей. 

Про це на своїй сторінці в Фейсбук повідомляє еколог Іван Русєв.

Багато терену росте на півдні Одещини, на території НПП «Тузлівські лимани». Наразі поряд з синіми плодами на кущах можна побачити квіти — терен знову цвіте, а це ознака посушливого літа.

Рослини терену чутливі до зміни температури. Коли літо дуже посушливе, то рослини сприймають це як суттєву річну паузу і починають повторно пускати квіти.

«Зазвичай збір плодів починають після перших заморозків. У процесі проморожування у плодах терну змінюється хімічний склад: знижується кількість органічних кислот і дубильних речовин, ягоди втрачають терпкість і стають смачними.

Тернові ягоди їдять свіжими, а також сушать або готують з них джеми, варення, пастеризовані соки. Ну а теренова наливка – це класика жанру. Ягоди терну мають масу корисних і навіть лікувальних властивостей. Вони нормалізують мікрофлору і покращують перистальтику кишечника; виводять з організму шкідливі речовини і зменшують кількість шлаків в організмі; позбавляють від безсоння, підвищеної дратівливості, нудоти і задишки; зміцнюють стінки кровоносних судин, знижують артеріальний тиск і рівень холестерину в крові, знижують ризик розвитку хвороб серця; покращують стан нирок і печінки, коли є різні патології; зміцнюють імунітет, мобілізують захисні сили організму. Є навіть теренова дієта – виявляється, ці плоди сприяють спалюванню жирових прошарків і нормалізації обмінних процесів», — зазначає вчений.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa