На позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської ОВА, було прийнято рішення про виділення коштів для роботи насосної станції «Кофа» у Кілії та головної насосної станції Суворовської зрошувальної системи в Ізмаїлі.

Завдяки цьому вже відбувся пуск води і протягом двох місяців будуть штучно наповнюватися озера Китай та Катлабух.

Як зазначає начальник Кілійського міжрайонного управління водного господарства Василь Бабенко, рівень води в озері Китай становить всього 33-34 см при рівні мертвого обʼєму 60 см. Протягом означеного періоду планується наповнити озеро до критичної позначки. Також спеціалісти упрводгоспу за допомогою спеціальної техніки зменшують замулення транспортуючого каналу — ці роботи проводяться для того, щоб при першій же можливості Дунай почав природньо поповнювати Китай.

За інформацією Начальника Ізмаїльської районної військової адміністрації Родіона Абашева, фактичний рівень води в озері Катлабух, яке відділене від Дунаю дамбою і функціонує в режимі водосховища, складає 86 см при рівні мертвого обʼєму 70 см.

«У зв’язку з відсутністю опадів і низьким рівнем Дунаю протягом усього поливного періоду 2022 року ситуація по озеру Катлабух залишається критичною. Озеро є найбільшим джерелом меліорації в Ізмаїльському районі та живить озера Саф’яни та Лунг, Старонекрасівські плавні, Лощинівське та Кам’янське водосховища та ставок Покровський, з яких здійснюється забір та подача води на зрошувальні площі району» — додає Родіон Абашев.

Зазначимо, що від рівня води в цих озерах залежить рівень підземних вод, що напряму впливає на наповнення колодязів та артезіанських свердловин, з яких населення багатьох сіл Ізмаїльського району використовує воду на господарські потреби.

Джерело

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa