На Одещині митники конфіскували цінну колекцію монет

0
Одеські митники вилучили колекцію монет, яка має культурну та історичну цінність.
Про це повідомляє пресслужба Одеської митниці.
Заявлені відправником у поштовій накладній взуття, консерви, посуд та одяг виявилися нумізматичною колекцією. Це з’ясувалося під час здійснення митного контролю посилки, яка надійшла з Ізраїлю на адресу громадянки України.
У семи металевих банках замість чаю та цукерок, як було написано на етикетках, знаходилися монети різного номіналу та років виготовлення з 85 країн світу. Зокрема, 749 монет карбовані протягом 1842-1950 років, а 1382 — випущено в обіг у період з 1951 року по 2020-ті роки.
У колекції є монети майже всіх країн Європи: від крейцерів та гелерів часів Австрійської імперії, фінських пенні, карбованих у 1917 році, та нідерландських центів і гульденів кінця ХІХ століття до німецьких марок та пфенінгів, норвежських ере, ірландських та ісландських крон, швейцарських раппенів від початку ХХ століття до сьогодення.
У нумізматичній збірці вони становлять левову частку і по кількості, і по цінності. Більш того, деякі країни представлені настільки широко, що по монетам можна вивчати не тільки державну грошову систему, а й історію.
Серед виявленого — також грошові одиниці Туреччини, Тунісу, Філіппін, Сирії, Японії, Ізраїлю, Бразилії, Австралії, Індії, Йорданії, Індонезії та інших країн.
Є навіть пам’ятні рублі самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки та центи Сурінаму часів його колоніального минулого.
За фактом переміщення предметів з ознаками культурних цінностей з приховуванням від митного контролю одеськими митниками було складено протокол про порушення митних правил за ознаками частини 1 статті 483 МКУ, а нумізматичну колекцію, яка нараховує 2131 монету, вилучено та направлено на експертизу.
Фахівці Національного музею історії України дійшли висновку, що переважна більшість монет має історичну цінність, а представлені на експертизу монети у цілому є колекцією, яка має культурну та історичну цінність.
Це стало підставою для направлення до правоохоронних органів відповідного повідомлення про діяння, що має ознаки злочину, передбаченого статтею 201 Кримінального кодексу України.

Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa